Bitexen Antalyaspor, Trendyol Süper Lig'in 15'inci haftasında sahasında VavaCars Fatih Karagümrük'ü 2-1 yendi. Antalyaspor Teknik Sorumlusu Joao Tralhao, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oyunun geneline baktıkları zaman takımın karakter ortaya koyduğunu ifade eden Joao Tralhao, "Takımımızın gerçekten çok büyük bir karakteri var diyebilirim. Çünkü geçtiğimiz hafta maçın son 10 dakikadan fazla bir süresinde kalecimiz olmadan, kalecimiz kalede olmadan hatta kalede kaleci olmadan bir kişi eksik oynadık ve takımımızın orada gösterdiği karakterin ne kadar takım kimliğimize uygun olduğunu geçen hafta vurgulamıştık. Yine bugün de hikayesi olan bir maç oldu. Bugün de 45 dakikadan fazla bir süreyi bir kişi eksik oynadık ve Fatih Karagümrük gibi iyi bir takıma karşı bunu yapmak için elimizde tek bir şey vardı. Bugün kendi kimliğimizin gerektirdiği şekilde karakter ortaya koymak" dedi.

"TAKIMDAKİ HER OYUNCUYU TEK TEK TEBRİK EDİYORUM"

Oyunun ilk yarısına çok iyi başladıklarını ve oyunu kontrol ettiklerine vurgu yapan Tralhao, şu değerlendirmelerde bulundu.

"Karagümrük gibi oyuna domine etmek isteyen bir takıma karşı bunu yapmanın ne kadar zor olduğunu diğer rakiplerimiz de çok iyi biliyor. Sizlerin de kamuoyunda malumu ama biz oyunu çok iyi bir şekilde kontrol ettik ve onlara karşı iki tane gol bulduk. Oyunun ortalarına doğru rakibimizin üstümüze gelmek isteyeceğini biliyorduk. Özellikle ikinci golü bulduktan sonra onların da maça ortak olmak isteyeceğini biliyorduk. Topa sahip olmak, oyuna hükmetmek bize karşı daha fazla pozisyon yakalamak isteyeceklerdi. Biz de buna karşı agresif bir tavırla her zamanki savunmamızın gerektirdiği şekilde cevap vermeye çalıştığımız anlarda eksik duruma düştük. Eksik duruma düştükten sonra takımımızın göstermesi gereken karakteri ikinci yarıda toplu bir şekilde doğru savunma yaparak, oyunun genel olarak kontrolünü rakibimize vermemeye çalıştık. İkinci yarıda oynamaya çalıştık ama oynamaya çalıştığımız anlarda rakibimizin baskısından dolayı savunmada daha fazla kaldık. Oyuncu değişikliklerimizden sonra oyuna giren oyuncuların da verdiği performansla beraber, burada vurgulamış olduğum beraberlik kelimesi Türkçede gerçekten çok büyük bir anlam taşıyor. Takımımız bugün beraber savundu, beraber mücadele etti ve kazandı. O yüzden de bugün göstermiş oldukları performans ve karakterden dolayı takımdaki her oyuncuyu tek tek tebrik ediyorum."