Kahramanmaraş'ta deprem oldu. AFAD'ın verilerine göre, Nurhak'ta saat 22.20'de meydana gelen deprem 4.1 büyüklüğünde gerçekleşti.

Yerin 6.97 kilometre derinliğindeki deprem kentte kısa süreli paniğe neden oldu.

Kandilli Rasathanesi de depremin 4.0 büyüklüğünde ve yerin 5.0 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu.

VALİLİK VE KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş Valiliği'nden depreme ilişkin yapılan açıklamada, "Nurhak ilçemizde 4,1 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramaları için yönlendirilmiştir. An itibarıyla olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Nurhak Kaymakamı Oray Güven de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçede meydana gelen depremle ilgili olumsuz bir durum olmadığını vurgulayarak, saha çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

GÖRÜR: ARTÇI DEPREM OLARAK NİTELENDİRİLEBİLİR

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "K.Maraş, Nurhak’ta 4,0 deprem oldu. Deprem  6 Şubat'ta kırılan Çardak Fayı üzerinde ve bu fayın Malatya Fayıyla kesiştiği bölgede, dolayısıyla bir artçı deprem olarak nitelendirilebilir. Geçmiş olsun, sevgiyle" ifadelerini kullandı.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER