Silifke'nin Kapızlı Beldesi sahilleri Akdeniz'in en güzel kıyı şeridine sahiptir. Bu sahillerin sığ olması sebebiyle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Kapızlı sahillerine çok eski yıllardan beri özellikle Ankara, Kayseri, Sivas, Konya gibi illerden gelen yazlıkçıların sayısı Güneydoğu ve diğer Akdeniz illerinden gelen yazlıkçılara göre daha fazladır.

Bu durum zamanında Ankara ve Konya gibi illerden gelen yazlıkçıların burayı çok sevmeleri akraba ve hem şehirlerini buraya davet etmeleri ile gelenek haline gelmiştir. Bugün de burada birçok site bulunmaktadır. Ancak Akdeniz'in bu güzel sahillerindeki huzur, bazı şezlongcuların terörü yüzünden huzursuzluğa dönüşmektedir.

Kapızlı halk plajında şezlongları yıllık olarak belediyeden kiralayan kişiler halkı zorla şezlong kiralamaya çalışmaktadır. Bu kişiler sahile gelen kişilerin şemsiyelerin ve kendi şezlonglarının yakınlarına sandalye atmalarına ya da üzerine eşyalarını koyacak ve uzanabilecekleri hasır gibi sergi sermelerine izin vermemektedirler.

Akşam üzerleri gölgelerin uzaması sebebiyle şemsiyelerinin 10 metre ileriye vuran gölgelerinde bile vatandaşları barındırmamaktadırlar. Bu durum tatilciler ile Kapızlı halk plajındaki şezlong işletmesini almış kişiler arasında huzursuzluğa yol açmaktadırlar.

Bu durumu bana anlatan bir okurumun sözleri Aynen şu şekilde: "Ben ailemle birlikte Kapızlı halk plajına gittim Akşam üzeriydi şezlongların yanındaki şemsiyelerin gölgesi güneşin o saatlerde eğik olması sebebiyle ta 10 metre kadar ileriye vuruyordu. Ben de ailemle birlikte birkaç sandalyeyi koyarak oturmak istedim. Ancak oradaki şezlongları belediyeden kiraladığını iddia eden kişiler gelerek bana burada oturamayacağımız söyledi ve kaba kuvvet uygulayarak beni oradan zorla kaldırdı. Bu resmen tatilcilere yapılmış bir terördür. Ben Mersin Büyükşehir Belediyesi Deniz Kızı Tesisleri Genel Müdürlüğü ile Silifke belediye başkanlığına bu konuda şikayette bulunmak istiyorum. Lütfen vatandaşın sorununa sahip çıksınlar ve bu şezlongcu terörünü önlesinler...

Evet, ben de buradan hem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e hem Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut'a hem de bölgedeki plajları kiralama hakkı veren belediye yetkililerine sesleniyorum ve bu şezlongcu terörünü bir an önce sona erdirmelerini tavsiye ediyorum. Bir önerim de burada akmayan duşların onarılması için olacaktır. Tatilciler bana akmayan duşların fotoğraflarını çekip atmışlar. Gerçekten de duş yeri yapılmış fakat çeşmeleri takılmamış, su bağlantısı yok bence belediye ekipleri bir an önce vatandaşların bu sorununa da bir çözüm getirmeliler...