Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde parkta bir kişi ölü bulundu.

Konyaaltı Caddesi üzerinde bulunan Yavuz Özcan Parkı'nda bir kişinin yerde hareketsiz yattığını görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı incelemede kimliği henüz belirlenemeyen 30-35 yaşlarında olduğu değerlendirilen kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

KAN İZLERİ BULUNDU

Ceset otopsi yapılmak üzere Antalya Tıp Morguna gönderildi. Bu arada polis ekipleri, çevrede kan izlerine rastlarken, güvenlik kamerası kayıtlarından hayatını kaybeden kişinin bir kişi ile kavga ettiğini belirledi. Polis, kavgaya karışan kişinin bulunması için çalışma başlattı. 

TUVALET ÖNÜNDE KAVGA

Olayı görenlerin ifadelerine başvuran polis, yaşamını yitiren kişinin sabah saatlerinde parkın bulunduğu yerdeki tuvalet önünde tartıştığını, tartışmanın kavgaya dönüşerek parktaki banklarda devam ettiğini öğrendi. Vücudunda kesici ya da delici alet izine rastlanmayan kimliği belirsiz kişinin bulunduğu yerdeki bir kaya parçasında da bir miktar kan izi belirlendi. Polis, kavgaya karıştığı kişilerin darp etmesi sonucu kimliği belirsiz erkeğin yaşamını yitirdiği üzerinde duruyor. 

POLİSİ OLAY YERİ ŞERİDİ YOKTU

Diğer yandan ceset üzerinde ve çevrede inceleme yapılması için olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı. Parkın geniş bir alan olması nedeniyle yayaların olay yerinden sıklıkla geçtiği dikkati çekti.

Olay yeri inceleme ekiplerinin, olay yeri şeridi olmaması nedeniyle şerit çekemedikleri ve sık sık vatandaşı olay yerinden uzaklaştırmak için uyarıda bulunduğu dikkati çekti. Gazetecilerin de görüntü almasını istemeyen bir polis memuru, “Çekmeyin kardeşim ya" diyerek alandan uzaklaştırmaya çalıştı. Ceset, inceleme işlemlerinin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü.