İtalya medyasında çıkan bir dedikodu ile başladı. Kulüp kaynakları ilk etapta doğrulamadı. Ancak Fenerbahçe’nin tarihi bir transferi bitirmeye çok yakın olduğu artık ortaya çıktı. O isim Leonardo Bonucci’den başkası değil.

2000’lerin en önemli stoperlerinden biri olarak değerlendirilen, oyun tarzı nedeniyle önceki gün hayatını kaybeden Almanların ‘Kaiser’i Franz Beckenbauer’e benzetilen, bu yüzden ‘Beckenbonucci’ lakabı takılan Bonucci ile görüşmelerde son aşamaya gelindi.

YARIM SEZONLUK ANLAŞMA

Başkan Ali Koç’un bu transferde pazarlıkları bizzat yürüttüğü bildirildi. Bonucci ve temsilcisiyle yarım sezonluk bir anlaşma üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Sorun çıkmazsa 36 yaşındaki stoperin imza atmak için bugün ya da yarın İstanbul’da olması bekleniyor. Union Berlin ile sözleşmesini daha önce fesheden Leonardo Bonucci bonservis bedeli olmadan kadroya katılacak.

İsmail Kartal’ın da İtalyan yıldızı savunmanın patronu yapmak için bu transfere
onay verdiği öğrenildi.

HEDEFİ 2024

Bonucci, üst düzey bir takımda düzenli oynayarak fit durumda olmak ve 2024 Avrupa Şampiyonası’nda İtalya Milli Takımı’nda yer almak istiyor.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco, Tadic transferinde olduğu gibi ileri yaştaki Bonucci’nin alınması konusunda Ali Koç’u ikna eden isim oldu.