Fenerbahçe'nin İtalyan yıldızı Leonardo Bonucci, Trendyol Süper Lig'de yarın oynayacakları RAMS Başakşehir müsabakası öncesi açıklamalarda bulundu. 

"Taraftarlarımız gerçekten fazlasıyla şampiyonluğu istiyor" diyen Bonucci, "Son yıllara bakınca kazanılmayan şampiyonluklardan sonra elde edeceğimiz şampiyonluk camia için çok önemli. Bunun için buradayız. Elbette beraber hep birlikte savaşıyoruz. Hoca, başkan ve tüm çalışanlar aynı hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Taraftarlarımızla, herkesin istediği şampiyonluk için çabalıyoruz. Bunu başarabilmek adına birlikte hareket etmemiz gerekiyor. En önemlisi birlikte olmamız, birlikte çabalamamız gerekiyor" diye konuştu.

Yılport Samsunspor karşısında 2 puan kaybettiklerini ancak bu durumu pozitife döndürmeleri gerektiğini dile getiren Bonucci, "O sonuçtan sonra enerjimizi pozitife dönüştürmek zorundayız. Başakşehir maçından galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Şampiyonluğu elde edebiliriz ama bunu başarmak için beraber kalmamız gerekiyor. 1+1 her zaman 2 etmez, bazen daha fazlasını kazanabilirsiniz. Hem ligi hem tüm kulvarlardaki kupaları kazanabiliriz. Yeter ki birlik olalım" değerlendirmesinde bulundu.

Leonardo Bonucci, teknik direktör İsmail Kartal'ın Fenerbahçe için en iyi seçim olduğunu dile getirdi.

"BU TAKIMDAKİ HERKES ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ"

Türkiye'de daha önce hiçbir takımdan teklif almadığını anlatan Bonucci, tecrübeli oyunculara sahip olduklarını belirterek, "Dzeko, Tadic, Szymanski, Fred gibi isimler çok kariyerli isimler. Bunlara İrfan Can, Cengiz ve Batshuayi gibi isimleri de ekleyebiliriz. Bu takımdaki herkes çok ama çok önemli. Herkes bu harika takımın bir parçası. Beraberlik çok ama çok önemli. Fark yaratmak, arayı açmak istiyorsanız grup olmanız gerekiyor. Futbolda bireysellik fazla bir şey ifade etmez. Beraber olmak, beraber savaşmak gerekiyor. Hep birlikte başarabiliriz. Tek hedef doğrultusunda çalışmamız gerekiyor, ancak bu şekilde lig şampiyonluğunu elde edebiliriz. Kariyerimde çok fazla kupa kazandım ama bunu asla tek başıma yapamazdım. 11'e karşı 1 kişi hiçbir şey başaramazsınız. Beraber savaşmamız gerekiyor. Hem maçlarda hem de antrenmanlarda her şeyimizi vermemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'ye transfer sürecinde ilk olarak Mario Branco ile görüştüklerini aktaran Bonucci, şöyle devam etti:

Bu görüşmede herkesin beni ne kadar çok istediğini duymuş oldum ve bu benim için çok önemliydi. Sonrasında Dzeko ile görüştüm, kulüple alakalı detaylı bilgiler verdi. Sonrasında da benim açımdan buraya gelmek kolaylaştı. Fenerbahçe, benim için en iyi seçimdi. Kariyerimi şampiyonluk ve kupalarla tamamlamak istiyorum. Bu sebeple gelmeyi tercih ettim. Süper Lig, iyi ve kaliteli bir lig. Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı kazanılacak kupaların ne denli önemli olduğunu biliyorum.

Fenerbahçe'nin harika bir taraftara sahip olduğunu vurgulayan tecrübeli stoper, yapılacak olası yeni transferlere kendisinin de katkı sunmaktan onur duyacağını kaydetti.

"DZEKO İLE KONUŞTUK"

Edin Dzeko'nun kendi transfer sürecinde katkısına değinen Bonucci, "Bu tip görüşmeler çok önemlidir, bu konular futbol içinde çok önem arz eder. Ben buraya gelmeden önce de benim neler istediğimi, futbola nasıl yaklaştığımı insanlar iyi biliyordu. Dzeko ile konuştuk burayla alakalı. Eğer böyle bir fırsat oluşursa, fikrime başvururlarsa elbette ben bu noktada yardımcı olurum, konuşurum. Burası açıkçası Türkiye'deki en iyi, en büyük camia. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük futbol takımı, en büyük camiası. Benim açımdan yardımcı olabilmek bu şekilde güzel olurdu. Taraftarın tutkusu inanılmaz. Gelmeden önce de onları izlemiş ve takip etmiştim. Buraya gelmemde onların tutkuları, takımlarını desteklemeleri çok önemliydi" açıklamasında bulundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella ile Türkiye'ye geldiği ilk gün Ülker Stadı'nda görüştüklerini aktaran Bonucci, "Kendisi bana Türkiye Ligi'nin ne kadar önemli olduğundan bahsetmişti. Burada genç ve iyi oyuncular var. Bunlarla alakalı konuşmuştuk. O burayı biliyor ve tanıyor. Ben de bu durumdan dolayı etkilendim. Bu kadar kısa süre içinde Türkiye'de bu kadar sevileceğini beklemiyordum. En iyisini yapmaya çalışıyor. Gruptan çıkmak için her şeyi yapacaktır. Kendisi mutlu, bunu biliyorum. En önemlisi de o" değerlendirmesinde bulundu.