Londra'da ailesi ile kalan Isidora Saveljic güçlü ve büyük bir köpek sahiplenmek istedi. Bunun üzerine araştırma yapan Isidora Saveljic'in, Sivas'ın önemli marka değerlerinden olan ve dünyaca tanınan kangal köpeği dikkatini çekti.

Türkiye'deki arkadaşlarına ulaşan Saveljic, 2022 'de Sivas'tan yavru bir kangal köpeği aldı. Kangal köpeğinin adını ise 'Pasha' koydu.

Isidora'nın gözü gibi baktığı 'Pasha' büyüyerek 70 kilo ağırlığa ulaştı. Neredeyse her gün beraber dışarıya çıkıp, rutin etkinliklerini yapan Isidora ve 'Pasha'nın sosyal medyada paylaşılan görüntüleri ise ilgi görüyor.

Isidora, Londra sokaklarında gezerken Kangal köpeği Pasha'yı yanından bir an olsun ayırmıyor. 

"ONA SAHİP OLDUĞUM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM"

Kangal köpeklerinin güçlü ve büyük olduklarını söyleyen Isidora Saveljic, "Bu yüzden dünyanın en iyi köpeklerinden birine sahip oldukları için Türkiye'ye çok teşekkür ederim. 'Pasha', Sivas'ı ve aynı zamanda Türkiye'yi temsil ediyor. 'Pasha' gördüğünüz gibi çok büyük olduğu için hayatımızı tamamen değiştirdi, o bir bebek. Ben eskiden uyumayı severdim ama şimdi sabah erkenden kalkıp onu evden çıkarmak ve parka gitmek için uyanıyorum. 'Pasha' çok zekidir, diğer köpeklere saygı duyar ve diğer köpekler de ona saygı duyar. Bu yüzden onu diğer köpeklerle birlikte ve bu ortamda görmek çok güzel. Ona sahip olduğum için çok şanslıyım" dedi.

"BİZİ SİVAS'A GÖTÜRÜN"

Isidora Saveljic, "Kendisi Londra'da küçük bir ünlü gibi. Herkes sürekli bizi videoya çekiyor. Bir kadın olarak 24 saat güvenlik görevlisine sahip olmak güzel. Onun yanında kendimi güvende hissediyorum. İnsanlar 'Pasha'ya hayran oluyor ve bana hep 'Pasha nedir', 'Nereli', 'Bu nasıl bir köpek' diye sorular soruyorlar. Londra'da çok popüler. Birinin tuhaf davrandığını görünce gerçek kangal ortaya çıkıyor, içindeki Sivas çıkıyor. Biz gerçekten burada, Londra'da Türk halkını, Türk kültürünü temsil ediyoruz. Gerçekten bir gün 'Pasha' ile Türkiye'ye gitmeyi çok isterim, biliyorum insanlar İstanbul'a, Bodrum'a, Kapadokya'ya gitmek istiyor. Ben basit bir kızım, bizi kangalların yurdu olan Sivas'a götürün" diye konuştu.