Gaziantep FK'nın Yukatel Adana Demirspor ile karşılaştığı Trendyol Süper Lig'in 17. hafta mücadelesinde, 2-2'lik beraberlikle sonuçlanan maç sonrası Gaziantep ekibinin teknik direktörü Marius Sumudica, maçta üç puanı elde ettiklerini ancak son dakikalarda yedikleri iki golle bu avantajı kaybettiklerini belirtti.

Basın toplantısında konuşan Sumudica, ilk yarının tamamında oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu vurguladı.

Oyuncularına kızgın olduğunu söyleyen Sumudica, "Oyuncularıma kızgınım. Belki sezonun en iyi maçını oynadık. 5-6 tane çok net pozisyon yakaladık. 2-0 öne geçtik. Ama bunu koruyamadık. Bir dakikada 2 gol yemek mümkün değil. Bunun olmaması lazım. Ben ne yapabilirim ki. Üç puan cebimizdeydi aslında, bir dakika içinde bunu kaybettik." dedi.

Takımın ligde kalacağına olan inancından bahseden Rumen teknik adam, "İlk yarıda oyunu çok iyi kapattık, rakibe hiç fırsat vermedik. Sonra tekrar oyuna döndük, Riascos gol pozisyonunda atamadı. Bugün şunu söyleyebilirim, Gaziantep 2 puan kaybetti. Bugün en iyi olan taraf bizdik. Buraya geldiğimizde 'Bu takım ligde kalacak.' dedim. Önümüzdeki üç maçta yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. 20 puanı yakalarsak, yani 4 puan daha alırsak daha sonra yeni gelen transferlerle takım daha iyi olacak. Şu an düşme potasının üstündeyiz." ifadelerini kullandı.