Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Max Kruse, 35 yaşında profesyonel kariyerine son verdi. Bundesliga'nın eski yıldızı, kararını Instagram üzerinden takipçilerine canlı yayında duyurdu.

Son olarak Paderborn forması giyen ve geçtiğimiz haftalarda sözleşmesi feshedilen Kruse, "Bugünün profesyonel spora veda edeceğim gün olduğuna karar verdim. Bu benim için kolay değil. Artık 35 yaşında hayatımda yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi." ifadelerini kullandı.

Futbolun içinde kalmaya devam edeceğini ama antrenör olmayı düşünmediğini belirten Alman futbolcu, şu sözleri sarf etti:

Spora asla sırtımı dönmeyeceğim. Beni kesinlikle yeniden futbolun içinde göreceksiniz. Belki oyuncu ya da antrenör olarak değil. Antrenör olmayacağım. Hayat heyecan vericiydi, eğlenceliydi ama bunu tekrar yaşamak istemiyorum. Futbol benim için şimdilik bitti.

SOLUĞU OĞLUNUN YANINDA ALDI

Kruse üç haftadır Cape Canaveral'da (Florida/ABD) 13 yaşındaki oğlu Lauro Maxim ile beraber. Sekiz yılı aşkın bir süredir orada annesiyle birlikte yaşıyor.

Eski yıldız futbolcu, veda yayınından önce oğlunu okula götürdü, ardından da saat 18.02'de Instagram'da canlı yayına geçerek kariyerinin sona erdiğini duyurdu.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Max Kruse (@max.kruse10)'in paylaştığı bir gönderi

Kruse yayında şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir şeye başlamanın en iyi yolu nedir? Lafı dolandırmayacağım, düşündüğüm kadar kolay değil. Bundesliga'da 2023'ün son haftasına, son maç gününe girmeden önce. Çocukluk hayalimi gerçekleştirebilmemin üzerinden 17 yıl geçti. Adanmışlık ve tutkuyla dolu 17 yıl. Bu spor için. Bir noktada, son gün gelecek. Benim için son maç günü, bir taraftar olarak gördüğüm ilk maç günü olacak."

"Aileme teşekkür etmek istiyorum. Anneme, babama. Onlar olmasaydı pek çok şey mümkün olmazdı. Taraftarlarıma da aynı şekilde teşekkür etmek istiyorum. Sevgili sporumuzdan her gün keyif almamın sebebi sizlersiniz. Bana inanan antrenörlerime de teşekkür etmeliyim. Çok fazla yoktu."