Bakır tel sektöründe faaliyet gösteren Mega Metal'in halka arzında talep toplama başladı.

Mega Metal'in halka arzı, MEGMT kodu ile A1 Capital Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından 8 Aralık'a kadar gerçekleştirilecek. Mega Metal'in hisse fiyatı ise 28,3 TL olarak belirlendi.

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 75’i bireysel yatırımcıya, yüzde 24’ü yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 1'i ise şirket çalışanlarına ayrılırken, halka arz büyüklüğünün 1 milyar 725 milyon TL olması bekleniyor.

'HALKA ARZ BÜYÜKLÜĞÜNÜN 1,7 MİLYON TL OLMASI BEKLENİYOR'

Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, Mega Metal'in yaklaşık yüzde 22,6'sını halka arz ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Halka arz büyüklüğümüzün 1 milyar 725 milyon TL olması bekliyoruz. Halka arzdan gelecek gelirin yüzde 50'sini organik veya inorganik büyümede, yüzde 30'unu işletme sermayesinde, yüzde 10'unu yenilenebilir enerjide kullanmayı planlıyoruz.

Yenilenebilir enerjide güneş enerjisi santrallerine önem veriyoruz. Fabrikamızın çatısında şuan güneş enerjisi sistemi var. Kütahya'da aldığımız bir lisansımız daha var. Amerika pazarında bir şirket kurmayı veya satın almayı planlıyoruz. Planlarımızın arasında Türkiye'de yeni bir fabrika kurmak veya satın almak var. Dolayısıyla bunların organik mi inorganik mi olacağına piyasa şartlarına göre karar vereceğiz.