Giresunspor teknik sorumlusu Mehmet Birinci, Sakaryaspor mağlubiyetinden sonra içinde oldukları durumun vehametini gözyaşlarıyla anlattı.

1. Lig'de Sakaryaspor'a mağlup olan ve 15 hafta sonunda 9 puanla 17. sırada yer alan Giresunspor, Süper Lig'den küme düştükten sonra toparlanamadı. Ekonomik olarak büyük sıkıntıların içine giren Karadeniz temsilcisi, 1. Lig'deki kötü durumunu da terse çeviremiyor.

Bitexen Giresunspor'un teknik sorumlusu Mehmet Birinci, Sakaryaspor maçının görünüş açısından iyi olduğunu belirtti.

Takımın üretken bir oyun sergilediğini, santrfor pozisyonunda oynayan oyuncunun sol bek olarak, sağ bek pozisyonunda olan oyuncunun ise ön libero mevkisinde görev yaptığını ifade eden Birinci, takım kadrosunun oldukça sınırlı olduğunu vurguladı. Ayrıca, Sakaryaspor'u kazandığı için tebrik etti.

"YALVARIYORUM TRANSFER TAHTASI AÇILSIN"

Bitexen Giresunspor'un bugünlere nasıl ulaştığını iyi bildiğini anlatan Birinci, zorlu hava koşullarında emek harcayarak bu seviyelere ulaştıklarını, Erzurum deplasmanına giderken yaşadıkları trafik kazasında ölümden döndüklerini belirtti.

Giresunlu siyasetçilere, yerel yöneticilere ve Giresun dışındaki iş insanlarına seslenen Birinci, "Lütfen yalvarıyorum, bu takıma sahip çıkın. Kadromuz kısıtlı, transfer tahtasının açılması için lütfen siyasiler, bize yardım edin. Ben bu toprakların çocuğuyum, bu takımın buralara nasıl geldiğini çok iyi biliyorum, gitmeyelim. Giresunspor, Giresun'un bir markasıdır." dedi.

"HADDİM DEĞİL AMA..."

Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan Birinci, Giresunspor'u televizyonda gördüğünde duyduğu gururu vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:

"Emin olun Giresun'daki balıkçı Şeref, ayakkabı boyacısı Dursun kadar üzülen belki de yoktur. Dışarıdaki insanlar için, lütfen bu takıma sahip çıkalım. Yönetimleri eleştirmek benim haddim değil ama yönetimlerin yaptığı hatalar bu takımı buralara getirdi. Siyasilere yalvarıyorum, Giresunlu, oranın bir çocuğu olarak, takımı kurtaralım. Çok üzülüyorum."