A Milli Futbol Takımı'nın kalecilerinden Mert Günok, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024'te çeyrek finalde Hollanda'ya 2-1 yenilerek elenmelerinin ardından sosyal medya hesabından duygusal bir veda mesajı paylaştı.

EURO 2024'te çeyrek finalde elenen ay-yıldızlı takımın deneyimli kalecisi Mert Günok, mesajına "Güzel ülkemin güzel insanları" diyerek başladı. Günok, Avrupa Şampiyonası'nda ülkeyi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Mert Günok, "Sizinle birlikte büyük hayaller kurduk. Gurbetteyken sizin desteğinizle kendimizi evimizde gibi hissettik. Gönül isterdi ki sonuna kadar gidelim ve bir hayali gerçeğe dönüştürelim, ama olmadı. Bunun için çok üzgünüz." ifadelerini kullandı.

Milli kaleci, "Güzel ülkemin güzel insanları" diyerek başladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bizler, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çıktığımız Avrupa Şampiyonası'nda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Sizinle beraber büyük hayaller kurduk. Gurbetteyken sizin desteğinizle kendimizi evimizde gibi hissettik. Gönül isterdi ki sonuna kadar gidelim ve bir hayali gerçeğe dönüştürelim, olmadı. Bunun için çok üzgünüz. Kamp boyunca bizlerin iyiliği için canıgönülden çalışan sağlık ekibimiz, malzemecilerimiz, mutfak çalışanlarımız, güvenlik çalışanlarımız ve diğer tüm emekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu takım sizlerin de desteğiyle çıtayı artık daha yukarıya koymalı. Futbolun bu kadar sevildiği güzel ülkemizde, başarı için yıllarca beklemek yerine, hedef her sene şampiyonalara katılmak ve başarılı olmak olmalı. Bunu başaracak gücümüz var. Yeter ki birlik olalım, birlik olduğumuzda neler başardığımıza bakalım. Güzel ülkemiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Ne mutlu Türk'üm diyene!