Hırvatistan ekibi Lokomotiva Zagreb'de forma giyen milli hentbolcu Beyza Karaçam, sol diz ön çapraz bağındaki sakatlığı nedeniyle ameliyat edildi.

Memorial'dan yapılan açıklamada, antrenman sırasında sakatlanan 23 yaşındaki hentbolcunun sol bacağında oluşan ön çapraz bağ yırtığının cerrahi müdahale ile onarıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Memorial Ataşehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Haldun Orhun, "Beyza, hastanemize geldiğinde sol dizinde ön çapraz bağ yırtığı mevcuttu. Modern cerrahi yöntemlerle ön çapraz bağ ameliyatı ve menisküs onarımı tedavisi uyguladık. Yakında fizik tedavi çalışmalarına başlayacağız. Hızlı bir iyileşmeyle yakın zamanda aktif spora dönmesini arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

Sağ oyun kurucu olarak forma giydiği A Milli Kadın Hentbol Takımı forması ile son olarak EHF EURO 2024 6. Eleme Grubu maçlarında oynarken, 2023 IHF Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri ve 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda şampiyon olan takım kadrolarında da yer almıştı. A Milli Takım’da 31 maçta forma giyen ve bu maçlarda 78 gol kaydeden başarılı oyuncu Beyza Karaçam’ın hentbol sahalarına en kısa sürede dönmesi bekleniyor.