Altay Futbol Kulübü'nün 1. Lig'de sezonun bitimine beş hafta kala küme düşmesi kesinleşirken, kulübün efsane isimlerinden Mustafa Denizli'nin, gelecek hafta İzmir'e gelip kulübün önde gelenleriyle görüşeceği duyuruldu.

Siyah-beyazlı takımda uzun yıllar forma giydikten sonra 2021 yılında teknik direktör olarak Altay'ı Süper Lig'e taşıyan Denizli, bir süre bu ligde görev aldıktan sonra kulüple yollarını ayırmıştı.

Altay'ın, 2. Lig'e 664 milyon 918 bin TL borç ile düşmesi ve transfer yasağının devam etmesinin ardından, kulübün simge isimlerinden Denizli, şirketleşme sürecine öncülük etmek üzere harekete geçti.

Denizli, Altay'ın borç yükünden kurtulabilmesi için yapılacak olan şirketleşme çalışmalarında liderlik edecek. Yönetim ve camianın etkili isimleriyle görüşmeler yapacak olan tecrübeli futbol adamının, bu süreçte bazı firmalarla iletişim halinde olduğu belirtildi.

"ALTAY TARİHİYLE BÜYÜKTÜR"

Denizli, İzmir'de bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada, "Altay bulunduğu ligle değil, tarihiyle büyüktür. Kulübümüz, en kısa zamanda o şanlı tarihine yakışır bir konuma gelecektir. Altay Türk futbolunun en önemli çınarlarından biridir. Her şeye rağmen futbolcularımız tüm zorlukların üstesinden gelerek ellerinden geleni ortaya koydular. Onlara teşekkür borçluyuz" ifadelerini kullandı.

"BUNUN YOLU ŞİRKETLEŞME"

Kulübün içinde bulunduğu zor durumu vurgulayan Denizli, "Yara çok büyük ve sadece merhem olması için futbolcu satışları gerçekleşti. Kazımcan Karataş ve Efe Sarıkaya'dan gelen bonservisler sadece geçici olarak sorunu çözdü. Altay'ın geleceğini kurtaracak projeler geliştirmeliyiz. Transfer yasağını açmaktan başka şansımız yok. Bunun yolu da şirketleşmekten geçiyor." şeklinde konuştu.