Galatasaray, Süper Lig'in son haftasında deplasmanda Konyaspor'u mağlup ederek 24. şampiyonluğunu ilan etti. Karşılaşma sonrası teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, "Çok mutluyuz, zor bir ortamdı. Konyaspor küme hattındaydı ama hak ederek, çok iyi oynayarak kazandık. Geçen hafta da söyledim. Her zamanki gibi mayıslar bizim oldu. Şimdi 25. şampiyonluk için hazırlansınlar." dedi.

Taraftarların büyük bir destek verdiğini belirten Buruk, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ben tabii ki taraftarımızla birlikte yaşıyorum. Onlara hizmet etmek zorundayız. Çok iyi bir oyuncu grubuyla birlikteyiz. Hep birlikte büyük bir iş başardık. En çok şeyi taraftarlar hak ediyor."

"BİZDE HER ŞEYİN GERÇEĞİ VAR"

"Tarihi bir rekorla şampiyon olduk. Tarih şampiyon Galatasaray'ı yazacak. Hedefimiz beşinci yıldız. Gerçek beşinci yıldız. Onun altını çizmek gerekiyor. Bizde her şeyin gerçeği var. Şampiyonluğunda, yıldızın da gerçeği. Çok çekişmeli bir sezondu. Bütün takımları tebrik etmek istiyorum"

"GERÇEK ŞAMPİYON BİZİZ"

Basın toplantısında bir muhabirin, "Galatasaray gerçek şampiyon mu?" sorusuna yanıt veren Buruk, şu ifadeleri kullandı:

"O nasıl oluyor, bilmiyorum! Federasyon ayrı hak mı tanıdı acaba. Başka bir şey mi var! Konyaspor'u Fenerbahçe yenemedi ama biz yendik. O yüzden gerçek şampiyon biziz."