Galatasaray'ın Konyaspor'u 3-0 mağlup ettiği maçtan sonra değerlendirmelerde bulunan Okan Buruk, zor bir rakibe karşı etkili oyun sergilediklerini dile getirdi.

Hücumda olumlu işler yaptıklarının altını çizen Okan Buruk, seyircinin ikinci yarıdaki katılımıyla takımın daha da iyi bir hale geldiğini belirtti.

Galatasaray'da maddi sıkıntılar nedeniyle oyuncular arasında huzursuzluk olduğu iddialarına değinen Buruk, "Bizi de karıştırmaya çalışacaklar. Bunu son hafta çok net gördük" derken, "Transferler üzerinden de bizi yıpratmaya çalışıyorlar" diyerek Fenerbahçe'den Cengiz Ünder örneğini verdi.

"BİRÇOK ŞEYİ İYİ YAPTIK"

Okan Buruk'un maç sonu yaptığı açıklamalar:

"Bugün birçok oyuncumuz için fırsat oldu. Oyuna iyi başladık, pozisyonlar ürettik. Genel olarak hücum verilene baktığımızda olumlu işler yaptık. Otuza yakın şut attık, gol beklentimiz, birçok şeyi hücumda iyi yaptık. İkinci yarı verdiğimiz pozisyonlar vardı. Konyaspor'un tehlikeli bir takım olduğunu, özellikle geçişlerde etkili oyuncuları olduğunu gördük."

"TARİHİN EN İYİ BAŞLANGICI"

"Zor bir maçtı, zor bir rakipti. Aslında eksik olarak görmüyoruz, sahaya çıkan 11 ve kulübedeki oyuncularla tam takımız. Seyirci de ikinci yarı harekete geçince takımı öne doğru itti. Bugün itibarıyla Galatasaray tarihinin en iyi başlangıcını yapmış takımız. Hedefimiz bu yolda yürümek."

"FARKLI ŞEYLER YANSITILMAYA ÇALIŞILIYOR"

"Çok fazla da son haftalarda takımın üstünde olumsuz şeyler söylenmeye çalışıldı. Biz, ben hoca olarak ve oyuncularım burada çok mutluyuz. Hepimiz Galatasaray için yarışıyoruz. Takım içinden farklı şeyler yansıtılmaya çalışılıyor. Galatasaray yönetim, camiası birbirine ne kadar sarılırsa buradan o kadar güçlü çıkarız."

"BİZİ KARIŞTIRMAYA ÇALIŞACAKLAR"

"Bizi de karıştırmaya çalışacaklar. Bunu son hafta çok net gördük. Ama biz içeride birbirimize çok fazla sarılıyoruz. Dışarıda da aynı şeyi göstereceğiz."

"DAHA UZUN SÜRE VERMEK İSTERDİM"

Barış pas yapmak niyetindeydi, maç da 2-0'dı. Üçüncü golü bulmak için direkt atışı istedim Barış'ı ceza sahasına gönderdim. Onun öne yaptığı koşu Abdülkerim'in yolunu da açmış oldu. Eyüp'ün de güzel ortası. Daha uzun süre vermek isterdim. Maç zor geçti. Üç tane çok önemli genç oyuna girdik. Onların performansından ve isteklerinden memnunuz.

"ÇOK HIZLI BAŞARI BEKLENİYOR"

"Oynadıkları oyundan memnunum. Ndombele topu öne taşıyan, rakipten kazandığı toplar var. Bugün için baktığımızda pozitif aldığımız oyunculardan biri oldu. Kaan Ayhan örneği var yine farklı mevkide oynadı ve başarılı oldu. Bazen transferlerden çok hızlı şekilde başarı bekleniyor, bazen süre alıyor."

"CENGİZ'E DE BİR SÜRÜ ELEŞTİRİ VARDI"

"Aynı şekilde Cengiz Ünder için de söyleyebiliriz. Bugün dört gol attı. Cengiz'le ilgili de bir sürü eleşiri vardı, biraz yapıcı olmamız gerekiyor. Hemen etki etmelerini bekliyoruz. Ama geniş kadrolar var. Bazen az şans geliyor. Ama transferlerin ne kadar iyi olduğunu zaman içerisinde gösteriyoruz."

"TRANSFERLER ÜZERİNDEN YIPRATMAYA..."

"Transferler üzerinden de bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Kerem Demirbay belki ilk geldiğinde adaptasyon sorunu vardı ama şu anda takım için önemli bir paya sahip oldu. Zaha yine gol atan oyunculardan. Transferlerimiz zaman içerisinde kendilerini gösteriyorlar. Taraftarımızın aynı şekilde desteğini bekliyoruz."

"GUARDIOLA DA ELEŞTİRİLİYOR"

"İşimiz çok zor. Futbolun içinde teknik direktörlük yapmak zor. Manchester City'de Guardiola da eleştiriliyor. Kazanamadığında teknik direktörlerin kaderi eleştirilmek. Bundan zaman zaman nasibimizi alıyoruz ancak buna odaklanan biri değilim. İşimi doğru yapmak istiyorum. Türk teknik adamların gelişimi için hepimizin önemli rolü var. Bunu Avrupa'da gösterdik. Şampiyonlar Ligi'ndeki performansımızla dünya futboluna Türkiye'de nasıl bir futbol oynandığını gösterdik. Galatasaray teknik direktörü olarak hedefim üzerimdeki sorumluluğa en iyi şekilde hizmet edebilmek. Onun dışında beni övmelerini istemiyorum. Bunun için ekstra bir şey de yapmıyorum. Bunu yapan çok fazla teknik adam var. Bence en önemli şey sahada yaptıklarınız, aldığınız galibiyet ve başarılar. Bunlar daha uzun vadeli. Kısa vadede kendimizi ön plana çıkarmak yerine hem Galatasaray hem de Türk futbolu için neler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. İyi niyetle çalıştığım için Allah da bunun karşılığını veriyor."

"ZIYECH'E GELEN TEKLİFLERE GÖRE..."

"Ziyech, Galatasaray'da mutlu. Afrika Uluslar Kupası kampına giderken de hafif sakatlığı vardı. Şu anda tedavisi devam ediyor. Daha antrenmanlara başlamadı. Kendisiyle konuştuk, programı yaptık. Mutlu bir şekilde ayrıldı. Menajeri de Ziyech'in Galatasaray'da mutlu olduğunu söyledi. Ancak futbolda ne yaşanacağı belli olmaz. Transfer başladıktan sonra teklif gelebilir. Genel olarak bütün oyunculardan mutluyum ama transfer döneminde ayrılmak isteyen olabilir, göndermek istediğimiz ama ayrılmayanlar olabilir. Transfer döneminde ne olacağını bilemeyiz. Ancak Ziyech'in takımla ilişkisi olumlu. Gelen tekliflere göre bakacağız."

ICARDI'NİN DURUMU

"Spekülasyon hep olacak. Bir yarış var. Takımlar birbiri için bu iddiaları ortaya atacak, birbirini karıştırmaya çalışacak. Bunlar ufak hesaplar ama yapılıyor. Turkcell Süper Kupa öncesi düşüncemiz Mauro'nun maskeyle oynamasıydı. Operasyon seçeneğini düşünüyorduk. Sonrasında operasyonsuz tedaviye karar verdik. Yüzünde kırık var. Fenerbahçe maçında yumruk yedi, direğe doğru itildi, ayağı altında kaldı. Ayağıyla yüzünün tedavisini birleştirdik."

"ICARDI İLE KONUŞTUK"

"Uzun zamandır iğne ile oynadı. Kendi istediği verimi veremedi. İyi niyetli bir şekilde davrandı. Uzun zamandır ne zaman ara vereceğimizi düşünüyorduk. Yüzündeki sakatlıkla birleştirdik. Sağlık ekibimiz, Icardi ve ben bu konuyu konuştuk. Yener hocanın isteği, Icardi ve benim kararımla bir süre dinlendireceğiz. Bu şekilde risk azalacak."

"GÖRME KAYBI OLABİLİR"

"Oynadığı takdirde görme kaybı gibi kötü bir şey de olabilir. Onun yanında ayağındaki sakatlığın da iyileşmesi için tedavilere başladık. Bir süre dinlendikten sonra bizimle olacak. Mauro hep oynayıp takıma katkı vermek istiyor. Bu süreçte de ortak alınan kararla birkaç hafta dinlenecek. Sonra da yeniden bomba gibi başlayıp sezon sonuna kadar Galatasaray'ın başarısına katkı verecek."