Galatasaray'ın Konyaspor galibiyeti sonrasında açıklamalar yapan teknik direktör Okan Buruk, sakatlığı nedeniyle kadroda yer almayan Mauro Icardi hakkında bilgi verdi.

Fenerbahçe maçından sonra gözünün alt kısmı moraran ve yüzünde kırıklar meydana geldiği açıklanan Arjantinli futbolcunun, Süper Kupa maçında maskeyle oynaması planlanıyordu.

Ancak sağlık ekibi ve Icardi ile yaptıkları görüşmenin ardından, Arjantinli futbolcunun dinlendirilmesine karar verdiklerini söyleyen Okan Buruk, şu ifadeleri kullandı: 

"Spekülasyon hep olacak. Bir yarış var. Takımlar birbiri için bu iddiaları ortaya atacak, birbirini karıştırmaya çalışacak. Bunlar ufak hesaplar ama yapılıyor. Turkcell Süper Kupa öncesi düşüncemiz Mauro'nun maskeyle oynamasıydı. Operasyon seçeneğini düşünüyorduk. Sonrasında operasyonsuz tedaviye karar verdik."

"YUMRUK YEDİ, DİREĞE İTİLDİ..."

Yüzünde kırık var. Fenerbahçe maçında yumruk yedi, direğe doğru itildi, ayağı altında kaldı. Ayağıyla yüzünün tedavisini birleştirdik. Uzun zamandır iğne ile oynadı. Kendi istediği verimi veremedi. İyi niyetli bir şekilde davrandı. Uzun zamandır ne zaman ara vereceğimizi düşünüyorduk. Yüzündeki sakatlıkla birleştirdik.

"GÖRME KAYBI GİBİ KÖTÜ BİR ŞEY DE OLABİLİR"

"Sağlık ekibimiz, Icardi ve ben bu konuyu konuştuk. Yener hocanın isteği, Icardi ve benim kararımla bir süre dinlendireceğiz. Bu şekilde risk azalacak. Oynadığı takdirde görme kaybı gibi kötü bir şey de olabilir. Onun yanında ayağındaki sakatlığın da iyileşmesi için tedavilere başladık. Bir süre dinlendikten sonra bizimle olacak."

"Mauro hep oynayıp takıma katkı vermek istiyor. Bu süreçte de ortak alınan kararla birkaç hafta dinlenecek. Sonra da yeniden bomba gibi başlayıp sezon sonuna kadar Galatasaray'ın başarısına katkı verecek."