Galatasaray'ın deneyimli kalecisi Fernando Muslera, Süper Kupa maçı öncesinde, teknik direktör Okan Buruk ile birlikte düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Şanlıurfa'da olmanın verdiği mutluluğu dile getiren Muslera, final maçının heyecanını yaşadıklarını vurguladı.

Uruguaylı kaleci, "Burada olmak için çok çalıştık. Bu maça çıkabilmek için ligde çok mücadele etmemiz gerekti. Bizim için çok önemli bir hedef bu. Geçen sene çok mücadele edip Süper Lig'i kazanıp buraya gelme hakkı kazandık." sözleriyle duygularını paylaştı.

Muslera, sezon boyunca sarf ettikleri çabanın altını çizerek, Galatasaray ile kazandığı kupaların yanı sıra 500 maç barajını aşmanın gururunu yaşadığını belirtti.

"Bu takımda 15 ya da 16 kupa kazandım. Benim için büyük bir gurur. Bu şekilde kupalar kazanıyor olmayı hak ediyoruz. Siz sahada görüyorsunuz ama arkada bütün çalışanlarla birlikte yoğun bir çalışma geçiyor." ifadelerini kullanarak, takım olarak gösterdikleri performansın ve çalışmanın önemine dikkat çekti.

"HOCAMIZ İSTERSE..."

Kendini her geçen gün daha iyi hissettiğini söyleyen Muslera, futbol kariyerine Galatasaray'da devam etme arzusunu dile getirdi. "Amacım fiziksel anlamda dayanabildiğim kadar oynayabilmek. Her gün kendimi iyi hissediyorum. Hocam beni istemeye devam ederse daha uzun yıllar burada olmak isterim." sözleriyle geleceğe dair planlarını paylaştı.

Okan Buruk'un, Muslera'nın bu sözlerine "Çok isteriz." yanıtıyla destek verdiği görüldü.