Ankara'da 30 Aralık 2022'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı davanın dördüncü celsesi başladı.

Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş konuşurken fenalaştı, salona sağlık görevlileri çağrıldı. Bunun üzerine Ayşe Ateş sanıklara dönerek "Bu kadın burada ölürse hesabını hepinize sorarım" diye seslendi. Duruşmaya saat 10.50'ye kadar ara verildi.

Verilen arada gazetecilere açıklama yapan Özgür Özel, Ayşe Ateş'in bugün mahkemede kritik bilgiler vereceğini söyledi. 

Özel, AKP ve MHP'ye de çağrıda bulundu:

- Ayşe Ateş ifadesinde kritik konulara girecek. Bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Sinan Ateş'in arkadaşları gözyaşları içinde Sinan Ateş'in annesini dinliyorlar.   

- Bu cinayeti azmettiren çürükleri ayırmazsanız bu çürümüşlük hepinize sirayet ediyor. Partinizi ve ittifakınızı bu çürümüşlükten kurtarmak için yapmanız gereken şey o çürümüşleri o sepetten ayırmak. Yok 'Bize de bulaşır. Sarı öküzü vermeyiz, verirsek başka yerlere gider' derseniz, Saniye Ateş'in, Ayşe Ateş'in gözyaşlarında boğulacaksınız. Bırakın illegal yapılarla iş birliği için olan birkaç çürümüşü ayıklayın bu yükten hepinizi kurtarın. Bu o partinin ve ittifak ortağının vermesi gereken tarihi bir karar. Bir süre sonra dönemeyeceksiniz. 

- Bu acılı annenin gözyaşlarında boğulup gideceksiniz. Milletin vicdanında çok olumsuz bir yere doğru gidiyorsunuz. Meselenin siyaseti kalmadı. Bu iş bir vicdan meselesidir. Vicdanı olanlar ve olmayanlar ayrışacak. Siyasi hesap yapıyorsanız millet de vicdanın yanında konumlanır, Saniye Ateş'in yanında durur millet. Bu milletin vicdanı bu cinayetin aydınlanmasına kim mani oluyorsa onu tarihe gömecek.