Avcılar Merkez Mahallesi'nde Kutbettin Kahraman'a ait iş yerine akşam saatlerinde gelen yabancı uyruklu bir kişi cep telefonu alacağını söyledi. Müşteri gibi tezgahtaki camlı bölmeden iki telefonu beğenen ve bunları uzun süre inceleyen şüpheli birisini almaya karar verdi.

İş yerinde bulunanlara yanında TL olmadığını belirten adam 200 dolar verdi. Bu alışveriş karşılığında 600 lira para üstü alan adam dükkandan ayrıldı. Paranın sahte olduğu kısa sürede anlaşılırken, yabancı uyruklu şüpheli kayıplara karıştı.

"OĞLUMA 'ONU YAKALA' DEDİM AMA KAÇTI"

Kutbettin Kahraman, oğlunun bir kişiye telefon sattığını gördüğünü belirterek, "Oğluma 200 dolar vermiş. Tezgahta parayı incelerken sahte olduğunu anladım. Oğluma hemen 'Onu yakala' dedim. Ancak, bu arada tüydü. Verdiği sahte 200 dolar karşılığında telefon ve para üstü olarak 600 lira vermiş olduk. Yabancı uyruklu, Arapça konuşuyordu. Muhtemelen Suriyeliydi. Polisi aradık" dedi.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alarak şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.