İtalyan savcılar, Manchester United'ın eski orta saha oyuncusu Paul Pogba'nın bu yılın başlarında uyuşturucu testinden geçemediği için dört yıl men cezası alması için yoğun çaba sarf ediyor.

Geçtiğimiz yaz United'daki altı yıllık kariyerine son verdikten sonra Serie A devi Juventus'a transfer olan Pogba, 20 Ağustos'ta Udinese karşısında alınan galibiyet sonrası yasaklı madde DHEA testinin pozitif çıkmayıla geçici olarak men cezası aldı.

Pogba'nın B numunesi de doğal olarak testosteron üretimini artıran bu madde için pozitif çıktı ve şimdi verilecek yaptırımı öğrenmeyi bekliyor.

POGBA'NIN KARİYERİ TEHLİKEDE

Juventus muhabiri Romeo Agresti'ye göre, savcılar Pogba'nın dünya anti-doping kurallarınca zorunlu olan dört yıl men cezasına çarptırılmasını talep etti.

Savcıların istediği cezanın verilmesi halinde, Pogba 34 yaşına kadar sahalardan uzak kalacak ve İtalya'ya geri döndüğünden beri yaşadığı kondisyon sorunları göz önüne alındığında bu durum kariyerinin sonu olabilir.

Fransa Milli Takımı ile Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Pogba, geçen sezonun büyük bölümünü sakatlık nedeniyle kaçırdıktan sonra kulüpteki ikinci döneminde Juventus için sadece 12 maça çıktı.

DAHA DÜŞÜK BİR CEZA İHTİMALİ

Davanın savcıları, Pogba'nın ağır bir ceza almasını sağlamak istiyor gibi görünüyor.

Pogba'nın 2024 yılının başlarında son bir duruşmaya çıkması bekleniyor ve burada yapacağı savunma sonrası daha düşük bir cezayı kabul edebilir.

Ancak dört yıl men cezası alabileceği haberinin ardından, Juventus'la yaptığı anlaşmanın sözleşme ihlali nedeniyle feshedilmesi gibi büyük bir riskle karşı karşıya.

Pogba'nın, normal şartlarda Juventus ile sözleşmesi 2026 yılında sona erecek.