Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Hukuk Müşavirliği, MKE Ankaragücü'nün istifasını veren eski başkanı Faruk Koca ve kulübün beş yöneticisi ile yedi personelini, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk ettiği duyuruldu.

TFF'nin yaptığı açıklamaya göre, Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasındaki maçtan sonra hakem Halil Umut Meler'e yönelik fiziksel saldırıda bulunan Koca, ayrıca talimatnamelere aykırı davranışlar ve saha olayları gerekçesiyle PFDK'ye gönderildi.

Ayrıca, Ankaragücü yöneticileri Gülsen Yılmaz ve Cengiz Gökay'ın kurallara aykırı hareketleri, Cahit Şahin'in kurallara aykırı davranış ve hakaretleri, Yusuf Buğra Tanık'ın sportmenliğe aykırı davranışları ve Mulla Ali Çetin'in hakaret ve saha olayları sebebiyle disipline sevk edildikleri bildirildi.

Kulüp personellerinden Şahin Yunus Şahin ve Kenan Çelikkaya'nın hakarete, saldırıya ve saha olaylarına karıştıkları; Mücahid Osman Karabay, İsmail Develi, Burak Koca, Hakan Apaydın ve Ahmet Öztürk'ün ise kurallara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK'ye sevk edildikleri açıklandı.

MKE Ankaragücü'nün ayrıca, saha olayları ve kötü tezahüratlar nedeniyle disipline gönderildiği belirtildi.

Süper Lig'in 15. haftasındaki maçlarda meydana gelen disiplin ihlalleri sonucu VavaCars Fatih Karagümrük, Beşiktaş, Fenerbahçe, Corendon Alanyaspor, Mondihome Kayserispor, Gaziantep FK, Trabzonspor, MKE Ankaragücü ve TÜMOSAN Konyaspor'un da disipline sevk edildiği ifade edildi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ve Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Burak Çağlan Kızılhan'ın açıklamaları, Bitexen Antalyasporlu futbolcu Erdal Rakip'in kurallara aykırı davranışı ve RAMS Başakşehirli Jerome Opoku'nun hakaret içerikli söylemleri sebebiyle PFDK'ye sevk edildikleri kaydedildi.