İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Pınartepe Mahallesi'nde uygulama yaptıkları sırada şüphe üzerine bir kamyoneti durdurmak istedi. 

Polisin ihtarına uymayarak uygulama noktasından kaçan araç sürücüsü, kovalamaca sırasında bir sokağa girmek isterken aracıyla savruldu. 

POLİS TEKERE ATEŞ AÇTI

Sürücünün tekrar kaçmaya başlaması üzerine polis ekipleri aracın tekerleklerine ateş açarak kamyoneti durdurmaya çalıştı. 

Bu şekilde bir süre daha kaçmaya devam eden araç, kovalamaca sonucunda durduruldu. 

Polis ekipleri araçtaki şüpheliler Y.K, K.G. ve G.A'yı gözaltına aldı. Araçta yapılan aramada bir inşaat firmasına ait malzemeler bulundu. 

Şüphelilerin yapılan sorgulamalarında çok sayıda suçtan kaydı bulunduğu, kadın şüpheli G.A'nın ayrıca 15 farklı suçtan arandığı belirlendi. 

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Ekipler, şüphelilerin ayrıca aynı kamyonetle 16 Şubat'ta Pınartepe Mahallesi'nde bulunan farklı bir inşaattan malzeme çaldıklarını ve bir araca zarar verdiklerini tespit etti. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden K.G. serbest bırakılırken, diğer şüpheliler Y.K. ve G.A. ise "hırsızlık" ve "mala zarar verme" suçlarından adliyeye sevk edildi. 

Bu arada, şüphelilerin araçla kaçtığı sırada yaşanan kovalamaca ile polisin aracı durdurmak için ateş açtığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.