Trendyol Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe'yi ağırlayan Mondihome Kayserispor, 4-3'lük skorla mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Bu mağlubiyetle ilk kez kendi evinde yenilen Kayserispor'un teknik direktörü Recep Uçar, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Maçın sonrasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Uçar, Fenerbahçe ile zor bir karşılaşma geçirdiklerini, rakibin sadece puan olarak değil, birçok alanda lig lideri konumunda olduğunu vurguladı.

Uçar, sahada kendilerince hazırlanan stratejiyi uygulamayı başardıklarını belirterek, "Buna karşılık amacımız, rakibin pozisyonu, konumu, durumu, kalitesi ne olursa olsun, sahaya kendi kurguladığımız oyunu yansıtmaktı. Maçın özeti, sahaya Fenerbahçe'nin kalitesini yansıttığı, bizim ise mücadele gücümüzü yansıttığımız bir maç oldu." şeklinde konuştu.

Recep Uçar'ın açıklamaları:

"Cengiz'den (Ünder) 8. dakikada yediğimiz golle geriye düştük. Ondan sonraki bölümde oyun mantalitemiz değişmedi. Hatta bir tane daha pozisyon verdik ama 15 ile 40. dakikalar arasında daha baskılı olan, pozisyona giren bizdik. Oyun gücünü sahaya daha çok yansıtan tarafın Kayserispor olduğunu düşünüyorum."

"BEDELİNİ AĞIR ÖDEDİK"

"Ancak 40. dakikada maalesef maçın birçok bölümünde olduğu gibi yaptığımız bir bireysel hatanın bedelini ağır ödedik ve 2-0 geriye düştük. Sonrasında da savunma arkasına atılan topla bulduğumuz golle devreye 2-1 geride girdik. Devreden sonraki planımızda bir değişiklik genel anlamda yoktu."

"KENDİ SAHAMIZDA İLK YENİLGİMİZ"

"Oyunun başında yediğimiz üçüncü gol bizi çok aşağıya da çekmedi. Hatta bunu oyuncularımızla devre arasında, 'üçüncü golü de yesek biz oyunumuzdan vazgeçmeyeceğiz' şeklinde de konuşmuştuk. Nitekim yine tekrar oyunda kaldık. Gene baskılı, mücadele gücü yüksek oyunumuza devam ettik. Neticesinde 3-2 ve 3-3'ü bulduğumuz bir oyun oldu. Penaltıdan yediğimiz gol oyunu 4-3'e götürdü. Sonrasında çok uğraştık ama başarılı olamadık. Bugün itibarıyla kendi sahamızda ilk yenilgimiz ve üzgünüm."

"HERKESE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR"

"Oyunun doğasında kazanmak da kaybetmek de var. Bizler profesyoneller olarak her maça anlattığım gibi kazanmak için çıkıyoruz. Kaybetmenin ayıp, kazanmanın zafer olmadığı bir iklime çevirmemiz lazım. Burada başta belki bizler olmak üzere, oyuncular, medya, taraftar, herkese büyük sorumluluk düşüyor. Sağduyulu, sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz lazım."