Mary Poppins, The Jungle Book ve Chitty Chitty Bang Bang için unutulmaz şarkılara imza atan Richard Sherman, hayatını kaybetti. Sherman, merhum kardeşi Robert ile birlikte, Walt Disney'in 1964'teki başarılı filmi Mary Poppins ile iki Akademi Ödülü kazandı. Ayrıca en iyi film veya TV müziği dalında Grammy aldılar. Robert Sherman, 2012 yılında 86 yaşında Londra'da hayatını kaybetmişti.

Walt Disney Co., Sherman'ın cumartesi günü Los Angeles'taki bir hastanede yaşa bağlı hastalık nedeniyle öldüğünü duyurdu: “Nesillerdir sinemaseverler ve tema parkı misafirleri, Sherman kardeşlerin muhteşem ve zamansız şarkılarıyla Disney dünyasıyla tanıştı. Bugün bile ikilinin çalışmaları Walt Disney'in mükemmel lirik sesi olmaya devam ediyor."

Ortak söz yazarı ve besteci olarak yer aldığı müziklerde; Winnie the Pooh, The Slipper and the Rose, Snoopy Come Home, Charlotte's Web ve The Magic of Lassie filmleri de bulunuyor. 

Richard Sherman, Associated Press'e 2005 yılında verdiği bir röportajda; "Birlikte oturup çalıştığımızda iyi şeyler olur. Tüm hayatımız boyunca bunu yaptık. Neredeyse üniversiteden beri birlikte çalışıyoruz" demişti.

Başkan George W. Bush kardeşi ve Richard Sherman'a 2008 yılında Ulusal Sanat Madalyası'nı verdi ve milyonlara neşe getirmesine yardımcı olan müzikten ötürü övgüyle söz etti.

Richard Sherman, eşi Elizabeth ve iki çocuğu Gregory ve Victoria ile yaşıyordu. Ayrıca önceki evliliğinden olan Lynda adında bir kızı da vardı.