Trendyol Süper Lig'in 35. haftasında Bitexen Antalyaspor, sahasında konuk ettiği Siltaş Yapı Pendikspor'a 2-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından beIN Sports'a konuşan Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, hakem Tugay Kaan Numanoğlu'na yüklendi.

"Bu kadar eksikle 10 kişi oynamak kolay değil" diyerek sözlerine başlayan Sergen Yalçın, Tugay Kaan Numanoğlu'nun performansı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Seyir zevki güzel bir maç oldu, hakem karışmasa güzel maç oluyordu. Tugay Kaan Numanoğlu gibi hakemler maç yönettikçe, Türk futbolunun güvenilir olmasının imkanı yok. Ben hayatımda böyle kötü hakem görmedim. Yediğimiz gol ofsayt, o çizgiyi kim çekiyorsa pozisyon bir anda gol oluyor. Özellikle Tugay Kaan Numanoğlu gibi hakemlerle olmaz. Biz rahat olduğumuz için fazla tepki gösterilmiyor. Düşme hattında olsak, rakiple yakın puanlarda olsak büyük olaylar çıkabilirdi bugün... Başka bir iş yapsın, başka bir mesleği varsa onu yapsın.

SEZON SONU AYRILIYOR

Sergen Yalçın, takımdaki geleceği ile ilgili ise "Başkan ve yönetimle hafta içi yaptığımız toplantıda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Sezon sonunda devam etmeme kararı aldık. Antalyaspor'da son üç maçımız. Antalyaspor yönetimine, taraftarına teşekkür ediyorum. Bizi güzel ağırladılar. Güzel bir 5 ay geçirdik, takımı da iyi bir yere getirdiğimizi düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Hakkında çıkan haberlere de tepki gösteren 51 yaşındaki çalıştırıcı "Ben etik değerler gereği bir kulüpte çalışırken başka bir kulüple görüşme yapmıyorum. Lütfen çıkan haberlere itibar etmeyin. Ben teknik direktörüm, sezon bitince bir teklif gelirse oturur bakarız, şu ana kadar ciddi bir teklif gelmedi açıkçası" dedi.