Kovacs olarak bilinen Hollandalı şarkıcı ve söz yazarı Sharon Kovacs yıl sonunda Türkiye turnesine çıkacak. Sanatçı, Black Label Events'in katkılarıyla 17 Aralık'ta İzmir, 18 Aralık'ta Ankara, 20 Aralık'ta ise İstanbul'da müzikseverlerle buluşacak.

Caz, soul ve pop müziğin öğelerini harmanlayan Sharon Kovacs, 15 Nisan 1990 tarihinde Hollanda'nın Bladel şehrinde doğdu. İlk olarak 2014 yılında çıkardığı ve büyük beğeni toplayan "My Love" adlı şarkısı ile tanınmaya başladı.

Kovacs'ın müziği, atmosferik ve karanlık sinematik bir sesle karakterize edilir; genellikle etkileyici vokaller ve duygusal sözlerle birleşiyor. Amy Winehouse ve Nina Simone gibi sanatçıların etkileri, onun müziğindeki ruhani ve ifadeci yaklaşıma yansıyor.

Kovacs,  2015'te "Shades of Black", 2018'de "Cheap Smell", 2023'te ise Child of Sin" adlı albümleri müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sanatçı ayrıca "The Devil You Know", "Sugar Pill", "Cheap Smell", "Black Spider", "It's the Weekend", "Mama&Papa", "Snake Charmer", "You Again", "Crazy", "Tutti Frutti Tequila", "Not Scared of Giants", "Bang Bang", "Fragile", "Goldmine" ve "Child of Sin" adlı single eserlere de imza attı.