Akademi Ödülleri, Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşti. Birbirinden iddialı yapımlar, yetenekli oyuncular Oscar heykelciğini kucaklamak için adeta nefeslerini tutmuş bu muhteşem geceyi bekledi ve sonunda Oppenheimer ile Zavallılar'ın (Poor Things) domine ettiği bir gece yaşandı.

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu gibi önemli kategoriler başta olmak üzere Oppenheimer, törenden 7 ödülle ayrılırken; En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise Zavallılar'daki performansıyla Emma Stone'a gitti.

Oscar'ın olmazsa olmazlarından biri de hiç şüphesiz kırmızı halı pozları... Ödüller kadar, ünlülerin tercih ettikleri kostümler de son derece merak konusuydu. Bu yıl birbirinden ünlü isimler şıklık konusunda adeta göz kamaştırdılar.

EMMA STONE

Ünlü oyuncu, ikinci kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü ile geceden ayrıldı.

BILLIE EILISH

"En İyi Orijinal Şarkı" ödülünü kazanan 22 yaşındaki Billie Eilish ve 26 yaşındaki Finneas O’Connell, Oscar tarihinde 30 yaşına gelmeden ödül kazanan en genç sanatçılar listesine girdi.

BRITANNY SNOW

CAREY MULLIGAN

CHARLIZE THERON

DWAYNE "THE ROCK" JOHNSON

GRETA GERWIG

Barbie filmi gişede büyük bir başarı elde etse de Akademi üyelerinden yeterli takdiri kazanmayı başaramadı. Film, "En İyi Film" kategorisinde aday gösterilirken Gerwig'e "En İyi Yönetmen" dalında adaylık getiremedi. Oscar'dan ise sadece "En İyi Orijinal Şarkı" ödülü ile dönebildi.

ISSA RAE

KIRSTEN DUNST

KIRSTEN DUNST VE JESSE PLEMONS

ZENDAYA

DA'VINE JOY RANDOLPH

AMERICA FERRERA

ANYA TAYLOR JOY

BRADLEY COOPER

COLMAN DOMINGO

EMILY BLUNT

EUGENE LEE YANG

LILY GLADSTONE

RYAN GOSLING

Gosling'in törendeki performansı da gecenin en çok konuşulanları arasındaydı.

LUPITA NYONG'O

SAWEETIE

Ünlü rapçinin tırnakları sosyal medyada da dikkat çekti.

SANDRA HÜLLER

SIMU LIU

VANESSA HUDGENS

Ayrıca törende bazı isimlerin yakalarındaki kırmızı rozetler de dikkat çekti.

Gazze'de ateşkes çağrısı için takılan minik kırmızı iğneler hem erkeklerde hem de kadınlarda en görünür aksesuarlar arasında yer aldı.