Baskı, tehdit, engellemeler… 

Ertuğrul Akbay’ın açtığı yolda Burak Akbay’ın bayrağı devraldığı, genel yayın yönetmenliğini ise Metin Yılmaz’ın yaptığı SÖZCÜ Gazetesi bugünlere adım adım nasıl geldi? Türkiye'nin en çok satan, en çok okunan, en güvenilir gazetesi olmayı nasıl başardı?

İpek Özbey moderatörlüğünde SÖZCÜ Gazetesi Yayın Yönetmenleri Neşet Şenizel ve Serdal Saraç, SÖZCÜ Gazetesi Yazarları Rahmi Turan, Necati Doğru, Uğur Dündar ile SÖZCÜ Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ve Satış Dağıtım Direktörü Bilal Ak Özel Yayın'da anlattı…

SAYGI ÖZTÜRK: NİCE SÖZCÜ İLE BAŞARILI YILLAR DİLİYORUZ

Saygı Öztürk, "Nice SÖZCÜ ile başarılı yıllar diliyoruz. Türkiye'nin en çok satan, en çok okunan, en çok güvenilen gazetesi olmanın gururunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

EMİN ÇÖLAŞAN: SÖZCÜ GAZETESİ TÜRKİYE'DE HARİKALAR YARATTI

Saygı Öztürk, SÖZCÜ yazarı Emin Çölaşan'ın mesajını da iletti. Çölaşan, mesajında "SÖZCÜ Gazetesi Türkiye'de harikalar yarattı. Bu harikalar serüveninde bütün arkadaşlarımızın payı var. Yılmadık, korkmadık, gerçekleri kamuoyuna aktardık" dedi.

SERDAL SARAÇ: HABERİ KUYUMCU TİTİZLİĞİYLE SONUNA KADAR ARAŞTIRIRIZ

Serdal Saraç, "Toplantılarda sunulan her haberi bir kuyumcu titizliğiyle sonuna kadar araştırırız. Saat 19.00'da taşra baskısına gönderme aşamasına bile 'acaba doğru mu, acaba bir eksiklik var mı, bir maddi hata yapıyor muyuz' diyerek son dakikaya kadar sorgularız" ifadelerini kullandı.

NEŞET ŞENİZEL: SÖZCÜ'NÜN ŞİMŞEK GİBİ MANŞETLERİ DÜNYANIN İLGİSİNİ ÇEKTİ

Neşet Şenizel, "SÖZCÜ'nün o şimşek gibi manşetleri, o çığlıklar, halkın sesini çok iyi yansıtabilmesi insanların, toplumun, iktidarın, düşmanların, dünyanın ilgisini çekti" dedi.

BİLAL AK: ONLARIN SESİ OLDUK

Bilal Ak, "İçeri atılan her paşanın, her komutanın, her gazetecinin, her emniyet mensubunun, MİT mensubunun haberleri manşetlerden duyuruldu. Onların mektupları gazetemizde gün gün yayımlandı. Onların sesleri olduk" şeklinde konuştu.

GÖKMEN ULU: SÖZCÜ'NÜN 18'İNCİ YAŞINI KUTLUYORUM

SÖZCÜ muhabiri Gökmen Ulu, "SÖZCÜ'nün 18'inci yaşını kutluyorum. Nice yıllara, çok uzun ömürlü olsun. SÖZCÜ kırık kalpler durağı oldu" diye konuştu.

NECATİ DOĞRU: SÖZCÜ 18 YILA 148 YIL SIĞDIRDI

Necati Doğru, "18 yaşına bastı SÖZCÜ Gazetesi ama 18 yılın içerisine 148 yıl sığdırdı. SÖZCÜ'yü okur var ettiği için dik durabiliyor" mesajını paylaştı.

RAHMİ TURAN: SÖZCÜ'NÜN GÜCÜ BAĞIMSIZLIĞINDAN GELİYOR

Rahmi Turan, "SÖZCÜ çok önemli bir görev yapıyor, yolsuzlukların üzerine gidiyor, her şeyi ortaya çıkartmaya çalışıyor. Neden? SÖZCÜ'nün gücü bağımsızlığından geliyor" dedi.

UĞUR DÜNDAR: YAŞASIN SÖZCÜ, YAŞASIN TÜRKİYE

Uğur Dündar, "SÖZCÜ sadece bir gazete değil, sadece bir televizyon değil. SÖZCÜ, Türkiye'nin sözcüsü. Yaşasın SÖZCÜ, yaşasın Türkiye" şeklinde konuştu.