Türkiye'nin özgür sesi Sözcü Gazetesi, spor haberciliğindeki farkını yine ortaya koydu. Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanacağı haberleri çıkmaya başladığında bunun ciddi sıkıntılar doğuracağını sayfalarına taşıyan Sözcü Spor, ilk uyarısını 11 Ekim’de yapmış, Spor Müdürümüz Bahadır Çokişler, yazarlarımız Ercan Taner ve Yasin Yıldırım, 100. yılda finalin Suudi Arabistan değil Ankara’da oynanması gerektiğini belirtmişti.

TFF’nin yaptığı daveti ‘Etik’ bulmayarak Riyad’a gitmeyen Sözcü Spor, orada olmasa da tüm detayları okuyucularına en ince ayrıntısına kadar aktardı. Krizin tüm detayları 1 Ocak’taki “Takımlar gelseydi kavga çıkacaktı” manşetimizdeydi. Suudi yetkililerin soyunma odalarına girdiği, futbolculara üst araması yapmak istediği ve TFF yetkililerinin Galatasaray ve Fenerbahçe temsilcilerini arayarak stadyuma gelmemeleri talimatını verdiği haberimizi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç önceki gün çıktığı canlı yayında aynı şekilde doğruladı.

Yine Süpe Kupa maçının TFF tarafından Ocak ayı içerisinde oynatılmak istendiği haberimiz de yine Koç tarafından ifade edildi.

Bağımsız, tarafsız ve cesur habercilik anlayışımızla gerçekleri yazmaya devam edeceğiz. Sözcü ne dediyse o!