Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) Trendyol Süper Lig'in 11. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile oynanan maçın Video Yardımcı Hakem'i (VAR) Mete Kalkavan'ın maç sonrasında bir daha asla maç alamayacağını kulübe ilettiği ancak gelinen süreçte Kalkavan'a yeniden görev verildiği belirtildi.

Bundan sonraki süreçte TFF ve MHKnın alacağı tüm kararların Trabzonspor için yok hükmünde olacağına vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"04.11.2023 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşmada, yaptığı hatalarla Türk futbolunu lekeleyen VAR hakemi Mete Kalkavan, bugün bir lig karşılaşmasında görev aldı. Fenerbahçe maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu, bu şahsın bir daha 'Asla' maç alamayacağını kulübümüze iletmişti. 'Türkiye Futbolunu' yöneten kurumların 'Bir daha asla maç alamayacak' dediği bir isme 4 hafta sonra tekrar görev vermesi, bundan sonraki tüm söylem ve kararlarını niteliksiz ve güvenilmez kılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun bundan sonra alacağı tüm kararlar; Trabzonspor için yok hükmündedir. Söz verip sözünde durmayanlar! Görünen o ki; hepiniz derhal değişmesi gereken bu pis ve aşağılık düzenin hizmetkarlarısınız. Biz; Trabzonsporuz. Sözümüzün eriyiz! Kurduğunuz bu kirli düzeni yerle bir edeceğiz."

ERTUĞRUL DOĞAN: BU DÜZENİN ARTIK YIKILMASI GEREKİYOR

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, bugün kulübün resmi hesabından yapılan paylaşıma istinaden bir açıklama yaptı.

Türk futbolunda bazı şeylerin değişmesinin aslında çok zor olmadığının altını çizen Doğan, "Bunun için federasyonun içinde başta kardeşimiz Yalçın Orhan olmak üzere birçok iyi niyetli insan var ve var güçleriyle bu kirli düzenin temizlenmesi için çalışıyorlar. Fakat her nasılsa karanlık bir güç, neredeyse iyiye giden her şeyin önünde duruyor ve akıl almaz yollarla Türk futbolunun önünü kesmeye devam ediyor" diye konuştu.

Verilen emeklere ve iyi niyetini koruyarak her şeyin daha iyi olması için çalışanlara yazık olduğunu dile getiren Doğan şöyle konuştu:

"Bardağı taşıran son damla bugün resmi hesaptan da olabilecek en net şekilde duyurduğumuz, söz verildiği halde yine eski düzenin kurucuları tarafından sözünden dönmüş bir Merkez Hakem Kurulu ve bunun önüne geçememiş bir federasyon boşluğu var. Bugün yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz gibi; artık bu düzenin mutlaka yıkılması ve yerine temiz bir yapının kurulması gerekiyor."