Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç, Yalı ve Çiftlik mahallelerindeki beş yıldızlı otellere ulaşım sağlayan turistik karayolunda 4 yıldır yapılan kanalizasyon ve altyapı çalışmaları sürücüleri canından bezdirdi.

 

Özellikle kış aylarında, iki metre derinlikte açıldıktan sonra kapatılan çukurlar, sağnak yağışlarla birlikte toprağın yumuşaması ile çöküyor. Hat döşenen yerlerin etrafında şeritlerle önlem alınmayıp uyarı levhaları da konulmaması nedeniyle onlarca araç çukura ve çamura saplanıp mahsur kalıyor.

 

Bugün de bir otomobil ile bir TIR hat döşenen yerdeki çukura saplanarak saatlerce mahsur kaldı, vatandalar çileden çıktı.

 

TURİSTİK YOL KABUS YOLU OLDU

Kızılağaç’tan Bodrum’daki iş yerine giden reklam ajansı sahibi Ayşegül Ülkü, “Üç mahallenin ve en az 4-5 yıldızlı otellerin personeli ve öğrenci servisleri ile turistler de Bodrum’a gitmek için bu yolu kullanıyor. Çünkü başka bir yol yok. 4 yıldır burada çekmediğimiz kalmadı. Her yıl araçların alt takımları hasar görüyor. Bugün de iki araç çukura düştü, çamura gömüldü. Yeter artık, bu ayıbı temizleyen birileri çıksın. Hem çukurları kapatsınlar hem de emniyet ve güvenlik şeritlerini çeksinler. Çünkü turistik yol kabus yolu oldu” diye konuştu.