EURO 2024 Çeyrek Finali'nde Hollanda ile karşı karşıya gelecek Türkiye'de taraftarlar karşılaşma öncesi meydanları doldurdu. Türk futbol tarihi açısından son derece önemli olan mücadele öncesi Türkler Berlin'e adeta akın etti. UEFA tarafından aylar öncesinden 175 Euro’ya satılan biletler 2 bin Euro'ya kadar alıcı bulmaya başladı. 

BERLIN'E UÇAK REKORU

Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak dev mücadele için maç saatine kadar Berlin Brandenburg Havalimanı'na rekor sayıda sefer düzenlenecek. Türkiye'den Berlin'e 25 uçağın gitmesi bekleniyor. Berlin’de Türklerin ağırlıkta yaşadığı Kreuzberg bayraklarla süslendi. Yerel saat ile 16.00’da şehrin merkezi Kudamm’da buluşup yürüyüş korteji oluşturan taraftarlar müthiş bir coşku yaşadı. 

BOZKURT KIYAFETİYLE GELDİ

 

Avusturya maçından sonra yaptığı 'Bozkurt' işaretli sevinç nedeniyle UEFA'dan 2 maç men cezası alan Merih Demiral'a destek vermek isteyen taraftarlar alanda 'Bozkurt' işareti yaptı. Kırmızı beyaz bir karnaval yerine dönüşen alana Bozkurt kıyafeti giyerek gelen bir taraftar alanda ilgi odağı oldu. 

A Milli Futbol Takımı, Berlin’de 'Mehter Marşı' ve 'Bozkurt' işaretiyle karşılanmıştı.