İngiltere'nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, uluslararası araştırma ve anket sonuçlarından derlediği verileri özel bir harita ile okurlarına duyurdu. Gazetenin internet sitesinde yayınlanan haritada, her ülkede yaşayan erkeklerin ortalama penis boyu sıralandı. 

Araştırmalara göre Ekvador'daki erkeklerin penis boyu ortalama 17.6 santimetre olarak kayıtlara geçerken bu ülke dünya sıralamasında birinci oldu. Öte yandan Kamboçya'da yaşayan erkekler ise listede sonuncu sırada yer aldı... Kamboçya'da yaşayan erkeklerin ortalama penis uzunluğu 10 santimetre olarak kayıtlara geçti. 

Türkiye'de ise erkeklerin ortalama penis uzunluğunun 12.99 santimetre olduğu kayıtlara geçti. 70'inci olan Türkiye'nin bir basamak üstünde ise Çin yer aldı. 

Bu araştırmayı yapan Alman bilim ekibinin binlerce erkeğin katıldığı 40'tan fazla güncel çalışmayı incelediği de belirtildi. Bilim insanları penis boyu ile bireyin uzunluğu arasında bir bağ bulamazken, obezite oranının yüksek olduğu ülkelerde yaşayan erkeklerin penislerinin daha küçük olduğu açıklandı.