5 Mayıs Pazar günü, omurilik felci araştırmalarına fon sağlama amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run'ın 2024 etkinliği, İstanbul Kuruçeşme'de gerçekleştirilecek. Dünya genelindeki en büyük iyilik koşusu olarak kabul edilen bu organizasyonda, Red Bull tarafından desteklenen başarılı sporcular da katılımcılarla birlikte koşacaklar.

Etkinlik, İstanbul Kuruçeşme'de 2.500 katılımcının yer almasıyla başlayacak. Türkiye'nin farklı şehirlerinden Red Bull sporcuları Deniz Öncü, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Ayhancan Güven ve Ali Türkkan gibi isimler İstanbul'da yarışacak.

Ayrıca milli tekvandocu Kübra Dağlı, BMX sporcusu Bora Altıntaş ve kaykay sporcusu Berke Dikişçioğlu gibi diğer ünlü sporcular, İzmir'deki koşucular adına yarışacaklar.

Bu yıl altı farklı lokasyonda gerçekleşecek olan Wings for Life World Run, Türkiye'nin Ankara, Isparta, Bursa, İzmir ve Mersin şehirlerinde de TSİ 14:00'te başlayacak koşularla devam edecek.

Fiziksel koşulara ek olarak, katılımcılar App Run uygulaması üzerinden de yarışa dahil olabilecekler. Bu uygulama, katılımcılara koşu mesafelerini ve sürelerini, sanal bir yakalama aracının uzaklığını belirleyerek yönetme imkanı tanıyor.

Wings for Life World Run, katılım ücretlerini her yıl olduğu gibi tamamen omurilik felci tedavisine yönelik araştırmalara bağışlayacak.

Bu organizasyon sayesinde bugüne kadar dünya genelinde 195 ülkeden 1,2 milyondan fazla koşucu bir araya gelerek toplamda 43,8 milyon Euro bağış toplamayı başardı.