Aksaray'da organize sanayi bölgesindeki bir yağ fabrikasında saat 07.30 sıralarından belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 

Alevler hızla tüm fabrikayı sardı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Zaman zaman patlama sesleri de duyulurken, bölgedeki ilçe ve illerden da  itfaiye ekipleri istendi. Ekiplerin alevleri söndürmek için çalışması sürüyor. 

'ALEVLER BİR ANDA İNSAN BOYUNU AŞTI'

Aksaray’da Ahmet Şahin'e ait olan atık madeni yağ geri dönüşüm işleme fabrikasındaki yangının ilk belirlemelere göre sistem gazı bacasından çıktığı belirtildi. Yangının, işçilerin, iş yerine yeni geldiği saatlerde başladığı, ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi. Fabrika çalışanlarından Gülşen Baykal, ”Saat 07.30 sıralarında fabrikaya geldik. Servisten fabrikaya girerken alevlerle karşılaştık. Alevler bir anda insan boyunu aştı, bir anda fabrikayı sardı. Biz de güvenlik amacıyla fabrika dışında bekliyoruz. Jandarma güvenlik önlemi aldı” dedi. 

YANGIN, 4,5 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Ttüm fabrikayı saran yangında, alevler itfaiye ekiplerinin 4,5 saat süren çalışması sonucu söndürüldü. Yangında fabrika, kullanılmaz hale geldi. Ekiplerin soğutma çalışmasının ardından jandarma, fabrika içinde inceleme yapacak.