Toprakkale Yolu Sebze Hali civarında önceki akşam yola aralıklarla dökülen vidaların üzerinden geçen sürücülerin araçlarının lastikleri zarar gördü. Bazı araçların tek tekerine saplanan vidalar, bazılarının ise 4 tekerleğini de patlattı.

Sürücüler, araçlarının lastiklerini değiştirmek ve onarmak için lastikçilere gitti. Şikayet üzerine bölgeye gelen Osmaniye Belediyesi ekipleri yolu temizledi.

TOKİ yemekhanesinde çalışan Beytullah Keleş, aracının tekerine vida saplanmasından dolayı haftada 2-3 defa lastikçiye gittiğini söyledi.

Yollara sürekli vida atıldığını belirten Keleş, konuyla ilgili yetkili birimlere haber verdiğini, vidaların hepsinin yeni olduğunu söyleyerek, "Bilinçli yapılmış olabileceğini düşünüyorum. Zararımızı kim karşılayacak?" dedi.

"CAM PARÇALARI ZANNETTİM"

Sürücülerden Aykut Daban, vidaların belirli yerlere aralıklarla döküldüğünü belirterek, "Yoldan giderken vida olduğunu anlamadım, parladığı için cam parçaları zannettim. Aracımın lastiğime iki tane batmış. Hemen lastikçiye giderek tamir ettirdim. Konuyla ilgili emniyeti de bilgilendirdim. O bölgeden akşam saatlerinde geçenler, arabalarının tekerlerini kontrol etsinler. Tekerlerine vida batmış olabilir" ifadelerini kullandı.

"VİDA ŞİKAYETİYLE GELEN ÇOK"

Kentte 24 saat açık olan lastikçi Berat Karaman, "Sanırım birileri yola vida atmış. Tekerlerden çok sayıda vida çıkardık. Çoğu kişinin battığından haberi yoktur. Muhtemelen birkaç gün sonra tekerlerinin havası indiğinde anlayacaklardır. Lastiği yarılanlar, tekerine yabancı cisim girenler, son olarak da vida şikayetiyle gelenler çok" diye konuştu.

Yapılan şikayetler sonrası belediye itfaiye ekiplerinin yoldaki vidaları temizlediği öğrenildi.