Çağdaş Eğitim Vakfı çatısı altında 2009 yılında kurulan ÇEV Sanat, hayata geçirdiği 'Genç Yetenekler' projesiyle kültür ve sanat alanında ülkemizi yurt dışında temsil eden üstün yetenekli genç müzisyenlerin yurt içi ve yurt dışındaki eğitimlerine destek oluyor. Onların dünyada parlamaları için gerekli imkanları sağlamaya çalışıyor. ÇEV Sanat, işte bu proje kapsamında geleceğin yıldız adayı olacak genç sanatçılarıyla '100. Yıl Cumhuriyet Konseri'ne hazırlanıyor.

Düvenci gönüllü oldu

ÇEV Sanat'ın genç sanatçılarından Arya Su Gülenç (Piyano), Bade Dastan (Keman),  Deniz Şensoy (Keman) ve Sofiko Tchumbridze’nin (Keman), dünyaca ünlü keman virtüözü Maxim Vengerov ile birlikte aynı sahneyi paylaşacağı konserde, ÇEV Sanat Oda Orkestrası'nı ünlü Maestro İbrahim Yazıcı yönetecek. QNB Finansbank'ın katkılarıyla sürdürülen proje kapsamında düzenlenen ve Ceyda Düvenci'nin sunuculuğunu gönüllü olarak üstleneceği konser, Borusan Otomotiv ve Tektaş Saatçilik'in katkılarıyla gerçekleşecek.

100. yıla özel beste

ÇEV Sanat'ın mezunlarından, Berklee College of Music'te akademisyen Prof. Utar Artun'un Cumhuriyet'in 100. yılı için bestelediği eserin prömiyerinin de gerçekleşeceği konserde, eseri genç sanatçılar Melis Sağlam ve Kerem Tunçer icra edecek. ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri'nin organize ettiği konsere; KÜSAV Başkanı Çiğdem Simavi ve Sosyal Komite üyeleri Revna Demirören, Dalia Garih, Tal Garih, Berna Çebi,  Feryal Gülman, Beyza Uyanoğlu, Aslıgül Atasagun, Ayda Elgiz, Cana Sialom, Ebru Kumova, Gülgün Kocaoğlu, Mehtap Ferah, Susanne Aşçı, Pelin Akın, Seval Bahçıvan, Yelda Tiftik, Yıldız Yalman, Yıldız Özer, Yelda İpekli, Şah Yaycı, Ayşin Ekşioğlu, Songül Özsan, Berrin Güneş, Burcu Ersöz, Gamze Aksoy, İdil Gazioğlu, Oya Gençoğlu, Merve Tanrıverdi, Sedef Korkmaz ve Müge Sevil destek verdi.

'ATATÜRK II' yarın vizyona giriyor

Başrolünde Aras Bulut İynemli'nin oynadığı, bir Mehmet Ada Öztekin filmi olan 'ATATÜRK II' yarın vizyona giriyor. 

Film, 1915'ten başlayarak Çanakkale Savaşı'na ve 1919 yılına kadar devam eden sürece odaklanıyor. 1915 yılında Gelibolu cephesinde büyük bir sınav veren Mustafa Kemal'in önünde başka savaşlar vardır. Doğu Cephesi'nde Ruslara, Suriye cephesinde ise İngilizlere karşı büyük bir mücadele verecek; sonunda 1. Dünya Savaşı'nda savaşını kaybetmeyen tek Osmanlı Subayı olarak tarihe geçecektir. Fakat tüm bu başarıların üstüne İstanbul'a döndüğünde kötü bir sürprizle karşılaşacaktır…

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı filmde; Mustafa Kemal Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım'ı Songül Öden, Enver Paşa'yı Sarp Akkaya ve Madame Corinne'i Esra Bilgiç canlandırıyor.

Bu ikonlar geleceğin sporcularına destek olacak

Kazandıkları başarılarla göğsümüzü kabartan Filenin Sultanları, ikonlarıyla genç sporculara destek olacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın topluma rol model olmasına ve dünya çapında bir markaya dönüşmesine vesile olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belriten Vestel CEO'su Ergün Güler, "Eda Erdem, Zehra Güneş, Hande Baladın ve Ebrar Karakurt'un ikonlarından elde edilecek gelirin tamamı, ülkemizde voleybolun gelişimini sürdürülebilirliğini sağlamak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalara ek kaynak yaratacak. Bu vesileyle başta voleybol olmak üzere Türk sporunun farklı dallarını desteklemeyi sürdüreceğimizi belirtmek isterim" dedi.