Jack Grealish, Manchester City'nin Fluminense'yi yenerek Kulüpler Dünya Kupası'nı kazanmasının ardından yaşanan arbede hakkında eski Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'nun iddialarını yalanladı.

City'nin Fluminense karşısında 4-0 kazandığı maçın ardından Melo ve Walker arasında hararetli bir tartışma yaşanmış, Grealish'in kaptanını sürükleyerek götürdüğü görülmüştü.

Saha ortasında meydana gelen görüntülerde, 40 yaşındaki Melo'nun bitiş düdüğünün ardından Walker'ın üzerine doğru koştuğu görüldü. Birkaç oyuncu ikiliyi ayırmak için hızla tartışmanın olduğu yere doğru koşarken, Melo'nun aslında Grealish'e doğru hamle yaptığı ve Walker'ın ona engel olduğu anlaşıldı.

Melo'nun maç sonrası iddiaları da bu fikri desteklerken, Brezilyalı oyuncu olanlar için Walker'dan ziyade Grealish'in suçlu olduğunu öne sürdü.

FELIPE MELO: APTALLAR

"Sosyal medyada ortalığı benim karıştırdığımı söyleyen aptalları gördüm" diyen Melo, "Tıpkı aptalların Gremio'nun attığı golle karışıklığı benim başlattığımı söylediği gibi. Gremio'ya karşı oynadığımız maçta, taraftarlarıyla kutlama yapan sporcuya sakince bir şeyler sormaya gittim. Ve sonunda bir karmaşa yarattılar. Ve ben karmaşa istemedim. Bugün Grealish Fluminense'ye karşı saygısızlık yaptı ve bunun olmasına asla izin vermeyeceğim." ifadelerini kullandı.

Grealish'in saha içinde "oley" diye bağırdını iddia eden Brezilyalı futbolcu, "Maçın sonunda 'oley' diye bağırıyordu. Bu taraftarlar için, taraftarlar oley diye bağırabilir. Sahadaki sporcu rakibine karşı saygısızlık yapamaz." dedi ve şunları ekledi:

Kendilerine gazeteci diyen ve benim sorun çıkardığımı söyleyen aptallar için söylüyorum, ben herhangi bir karışıklık çıkarmadım, aksine bu sporcu tarafından köşeye sıkıştırılan Martinelli'yi savunmaya gittim. Ve bunu yine yaparım. Ben bir savaşçıyım.

GREALISH: BİR KEZ BİLE OLEY DEMEDİM

Ancak Grealish kendini savunmakta gecikmedi ve sosyal medyada Melo'nun söylediklerini reddetti.

Grealish, kısa sürede 1 milyona yakın görüntülenen paylaşımında, "Bir kez bile oley demedim" diye tweet attı. 

City, Nathan Ake'nin direğe çarpmasının ardından Julian Alvarez'in göğsüyle 'Messi benzeri' bir gol atmasıyla birkaç saniye sonra maçta öne geçti.

Ardından Nino kendi kalesine gol atarak durumu 2-0 yaptı ve Phil Foden ile Alvarez'in golleriyle City dünya şampiyonu oldu.