Beşiktaş'ta Rıza Çalımbay’ın gözü kulağı kulüp doktorlarındaydı ancak tecrübeli teknik adamın umduğu gibi olmadı.

Son idmanda sakatlanan Omar Colley’in oynama şansının yarı yarıya olduğu belirtildi. Açıklamada, “Dizinde kapsüler gerilme ve kısıtlı alanda kemik ödemi tespit edilen Colley’in Fenerbahçe kadrosunda bulunup bulunmayacağına maç günü karar verilecektir” denildi.

Ayrıca derbide Masuaku, Rosier, Rashica ve Yakup Arda’nın forma giyemeyeceği duyuruldu. İyi haberlere gelirsek... Amartey ve Bailly, Fenerbahçe’de forma giyebilecek. Ayrıca Ghezzal’ın da ilk 11’de olmasa da geniş kadroda yer alacak.

ÇALIMBAY 4-4-2 DENEDİ

Beşiktaş günü taktiksel çalışmalarla geçirdi. Basına kapalı antrenmanda Rıza Çalımbay derbi taktikleri üzerinde durdu.

Çalımbay’ın çift forvetli 4-4-2 dizilişini denediği Rebic ve Muleka’yı dönüşümlü olarak hücumda kullandığı öğrenildi. Öte yandan Hasan Arat bugün başkan olarak ilk kez Nevzat Demir Tesisleri’nde olacak.

ORTA ÜÇLÜYÜ BELİRLEDİ

Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında Salih Uçan’ı kulübeye çekmeyi, orta alanı Chamberlain-Amir-Gedson üçlüsünden kurmayı düşünüyor.

Onur ve Umut’un iki kanta beki olacağı maçta yabancı kontenjanı sıkıntısı yaşamayacak Çalımbay, daha dinamik ve süratli bir orta alan kurmayı planlıyor. Kurt hoca, Chamberlain ile hücum anlamında daha fazla yaratıcılık arayabilir.