Başvuruları 4-8 Aralık tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresinden gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı eski hükümlü/TMY statüsünde 419 sürekli işçi alımı için sonuçlar belli olmaya başladı. Kura sonuçlarının belli olmasının ardından adaylar doğrudan sözlü sınava katılabilecek.

İŞKUR SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları 22 Aralık 2023 Cuma günü https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

ADAYLAR SÖZLÜ SINAVA GİRECEK

Uygulanacak sınavın yöntemi; “Sözlü Sınav” olup ölçme ve değerlendirme ise adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerle yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye uygun olarak yapılacaktır.

Sınava katılacak adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri merkez teşkilatında Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün, taşra teşkilatında ilgili İl Sağlık Müdürlüğünün internet adresinde, sınav sonuçları ise Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde ilan edilecektir. Yapılan ilanlar tebliğ yerine geçmiş sayılarak ilgililerin adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacak.