Tunus'ta yaşanan olay uluslararası basında ve tıp dünyasında şaşkınlık yarattı... 

İsmi açıklanmayan 27 yaşındaki adam uyurken ereksiyon halindeki penisinin üzerinde döndükten sonra penisini iki yerden kırdı ve korkunç bir 'çat' sesi duydu. 

Acıyla uyanan adam doktora gitmeden önce acının geçici olduğunu düşünerek 36 saat bekledi. Fakat daha sonra acının artmasıyla birlikte Tunus'un kuzeyindeki Kayrevan kentinde bulunan İbn El Cezzar Hastanesi'ne gitti. 

Doktorlar hastayı görünce şaşkına dönerken adamda "patlıcan deformasyonu" olduğunu açıkladı. Adamın penisindeki deformasyondan durumu anlayan doktorlar adamı ameliyata aldı. 

PATLICANA BENZEMİŞ

Penisin bir kemik olmamasına rağmen, güçlü bir kuvvete maruz kaldığında kırılabildiğini belirten ve çatlama ve patlama sesinin duyulabildiğini söyleyen uzmanlar, bu tür olayların ardından penisin morarıp şiştiğini ve bu sebeple patlıcana benzediğini açıkladı. 

Bu tür yaralanmaların cinsel ilişki sırasında meydana geldiğine dikkat çeken doktorlar, peniste 3 santimetrelik aralıklarla 10 mm ve 7 mmlik iki ayrı kırık olduğunu açıkladı. Ameliyattan iki gün sonra adamın penisindeki şişliğin indiği belirtilirken ismi açıklanmayan adamın ameliyattan dört gün sonra normal bir şekilde idrar yaptığı duyuruldu. 

Adamın yaşadıkları tıp literatürüne de girdi... International Journal of Surgery Case Reports isimli tıp dergisinde peniste aynı anda iki kırık yaşanmasının çok nadiren görüldüğü duyuruldu. Doktorlar, "Normalde tek kırık daha sık kayıtlara geçiyor. İki farklı noktadaki kırık tıp literatüründe çok nadir oluyor" dedi.