Sözcü Plus Giriş

Tunceli’de, PKK’lıların kent merkezindeki Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi’ne saldırısı sırasında çatışmada yaralanan ağır yaralanan bir polis, hastanede yapılan müdahalelere karşın şehit oldu.

Siirt'te askeri birliğe saldırı!

Siirt’te askeri birliğe saldırı!

 

Tunceli kent merkezinde güpegündüz karakol basmaya kalkışan PKK’lılar güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kaçamadı.

Bitlis'te askerlik şubesine roketatarlı saldırı

Bitlis’te askerlik şubesine roketatarlı saldırı

Kentin en merkezi yerinde yüzlerce kişinin bulunduğu caddedeki çatışmada 2 PKK’lıdan 1’i öldü, 1’i ağır yaralandı. Polis memuru 30 yaşındaki Murat Savaş Kale’nın şehit düştüğü çatışmada, bir genç kız da yaralandı.

Gercüş'te çatışma!

Gercüş’te çatışma!

Tunceli’nin en merkezi yeri Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi’ne bugün saat 11.20 sıralarında 2 PKK’lı otomatik silahlarla saldırdı ve polisler anında karşılık verdi. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma başlayınca çevredekiler panik içinde kaçıp kendine güvenli bir yer aramaya başladı. Özel Harekat timlerinin de gelmesiyle devam eden ve yüzlerce kişinin korku filmi izler gibi izlediği çatışmada polis memuru Murat Savaş Kale şehit oldu. Çatışmada 16 yaşındaki genç kız yaralandı.

Cizre'de sokağa çıkma yasağı!

Cizre’de sokağa çıkma yasağı!

PKK’LILAR KAÇAMADI
Çevreleri sarılan ve bulundukları yerden ateş etmeyi sürdüren PKK’lı kaçamayacaklarını anlayınca biri üzerindeki el bombasını patlattı.

Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı

Emniyet Müdürlüğü’ne saldırı

Önce, güvenlik güçleriyle çatışan 2 PKK’lının da ölü ele geçtiği belirtildi, ancak teröristlerden birinin olay yerinde öldüğü, diğerinin de ağır yaralı götürüldüğü Tunceli Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındığı ve tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü açıklandı.

Bebeğini göremeden şehit oldu

Bebeğini göremeden şehit oldu

PKK’lılarla girdiği çatışmada ağır yaralanan polis memuru Murat Savaş Kale, kaldırıldığı Tunceli Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm çabasına karşın şehit oldu. Çatışma sırasında isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan 15 yaşlarındaki bir kız da aynı hastanede tedaviye alındı.

Şehit Hatunoğlu için sade tören

Şehit Hatunoğlu için sade tören

Kent merkezinde PKK’lıların güpegündüz polis merkezi basmaya kalkışmasıyla çıkan çatışma sırasında halk büyük panik yaşarken ev ve işyerlerine kaçmaya çalıştı. Çatışmanın olduğu saatlerde yaşanan panik ve korku, öğleden sonra yerini gergin bir bekleyişe bıraktı.

PKK'dan eş zamanlı saldırı!

PKK’dan eş zamanlı saldırı!

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Tunceli Valiliği, PKK’lıların polis merkezi basmaya kalkışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada 1 polis memurunun şehit olduğunu, 1 vatandaşın ağır yaralandığını ve 1 PKK’lının ölü, diğerinin de ağır yaralı olarak ele geçirildiğini belirtti. Valilik açıklaması şöyle:

Ağrı'da terör operasyonu

Ağrı’da terör operasyonu

“04 Eylül 2015 günü saat 11.20 sıralarında 2 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu tarafından Merkez Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi Amirliği’ne el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuş, güvenlik güçlerimizce anında karşılık verilen saldırıda 1 terörist ölü, 1 terörist ise ağır yaralı olarak ele geçirilmiştir. Saldırı esnasında 1 polis memuru ve 1 vatandaşımız ağır yaralı olarak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, polis memuru yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, yaralı vatandaşlarımızın tedavisine devam edilmektedir. Saldırı sonrası geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.”

Uzman çavuşun aracına saldırı: 1 ölü

Uzman çavuşun aracına saldırı: 1 ölü

 

 

Son güncelleme: 23:43 04.09.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more