Reklamsız Sözcü

Pozantı’da hain saldırı: 2 polis şehit!

Emniyet binasını basan teröristler 2 polisi şehit etti. 2 polisin de kahramanca çatıştığı anlaşıldı.

android-time 10:47 31 Temmuz 2015
Pozantı’da hain saldırı: 2 polis şehit!
Emniyet binasını basan teröristler 2 polisi şehit etti. 2 polisin de kahramanca çatıştığı anlaşıldı.

Dün gece PKK’lı teröristler Adana’nın Pozantı ilçesindeki emniyet müdürlüğü binasına saldırdı. Saldırıda 2 polis memuru şehit düşerken 2 terörist de ölü olarak ele geçirildi. Hain saldırının detayları sabah saatlerinde belli oldu. PKK’lıların şehit ettiği polis memurları 32 yaşındaki İsa İpek ile 29 yaşındaki Serdar Kazar’ın teröristlerle silahlarındaki son kurşunları bitinceye kadar kahramanca çatıştığı oraya çıktı.

SON KURŞUNUNA KADAR ÇATIŞMIŞ

İşte hain saldırının detayları… Olay yeri inceleme ekibinin belirlemeleri ve olay sırasında görevde olan diğer polislerin aktardığına wgöre, şehit polislerden Serdar Kazar, giriş merdivenlerinde arkadaşlarıyla silahlarındaki son kurşun bitinceye kadar teröristlere karşılık verdi.

ARKA BAHÇEDEN GİRMİŞLER!

Önünde uzun MP-5 otomatik silahlı nöbetçi bulunan Emniyet Müdürlüğü’ne, aydınlatmanın zayıf olduğu arka bahçeden gelen teröristleri, müracaatta bulunan polisler İsa İpek ve Serdar Kazar, binaya sokmadı. Çatışmada İsa İpek ilk ateşle şehit olurken, ağır yaralanan Serdar Kazar, çatışmaktan vazgeçmeyerek teröristlerin binaya girmesine engel oldu.

VÜCUDUNU BOMBAYA SİPER ETTİ

Son nefesini vermeden kapıya kadar ulaşan yaralı teröristin el bombasının pimini çekmeye çalıştığını fark eden şehit polis Serdar Kazar’ın bedenini bombaya siper ettiği ortaya çıktı. Şehit Kazar, merdivenlerden son bir hamle ile teröristin üzerine atladı. PKK’lının pimini çekip, binaya atmaya çalıştığı el bombasına siper oldu. Kazar’ın kendini feda ederek içerideki diğer arkadaşlarının da şehit olmasını engellediği anlaşıldı. Serdar Kazar, burada şehit oldu, yaralı terörist de son hamlesini yapamadan öldü.

“ASLANLAR GİBİ ÇATIŞMIŞLAR”

Bir emniyet yetkilisi şehit polislerin canları pahasına verdiği mücadeleyle bu mücadeleyi dinledikten sonra ‘Aslanlar gibi çatışmışlar’ ifadesini kullandı.

TERÖRİSTİN ÜZERİNDEN EMNİYET BİNASININ KROKİSİ ÇIKTI

Teröristin üzerindeki bombalar da yaklaşık 3 saat süren çalışmayla etkisiz hale getirildi. Teröristlerin çantalarında, baskın yaptıkları Emniyet Müdürlüğü çevresinin krokisi de bulundu.

KANALİZASYONDAN GEÇİŞ YAPMIŞLAR

Saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların Emniyet Müdürlüğü binasının hemen arkasındaki aydınlatması olmayan eski yoldan kaçıp, 100 metre ilerdeki atık su tahliye borusundan geçiş yaptığı belirlendi. Burada teröristlerin bıraktığı sırt çantaları bulunurken, borudan geçen teröristlerin ormanlık alana girerek izlerini kaybettirdiği anlaşıldı.

TERÖRİSTLERİN HAKKINDA YAKALAMA KARARI VARMIŞ!

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük, teröristlerin tam teçhizatlı olarak emniyete gelip saldırıyı gerçekleştirdiğini, üzerlerinden sahte kimlik çıktığını ancak gerçek kimliklerinin de saptandığını söyledi.  Öldürülen teröristlerin üzerlerinden susturuculu silah da çıktığını kaydeden Vali Büyük, terör faaliyetleri nedeniyle haklarında yakalama kararı da bulunduğunu vurguladı.

2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Olaydan sonra 2 şüphelinin yakalandığını, saldırıyla ilişkilerinin araştırıldığını belirten Vali Mustafa Büyük, “Giriş kapısındaki müracaatta bulunan 2 polise yönelik silahlı saldırı olmuş, nöbetçi polisin karşılık vermesiyle çatışma çıkmış. 2 polisimiz şehit oldu, 2 terörist ölü olarak ele geçtirildi, 2 şüpheli de yakalandı. Saldırıyla ilişkileri araştırılıyor” dedi.

BİRİSİ MERSİN’DE BİRİSİ ADANA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Adana Valiliği’nde düzenlenen törenin ardından Bingöl’ün Genç İlçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit Serdar Kazar’ın cenazesi Adana’nın Buruk Mezarlığı’nda, İsa İpek’in cenazesi ise Mersin’de toprağa verilecek.

İLÇE GERGİN!

Öte yandan Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına büyük boy Türk bayrağı asılırken, esnaf da işyerlerine bayrak asıp teröre tepki gösterdi. Polislerin şehit edilmesi Pozantı’da infiale neden olurken, Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Çay, camilerden vatandaşlara sakin olmaları konusunda anonslar yaptırdı.
(DHA)

Pozantı'da Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı: 2 şehit

Pozantı’da Emniyet Müdürlüğü’ne saldırı: 2 şehit

Son güncelleme: android-time 10:4931.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more