Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Daha fazla çocuk spor yapabilsin diye buluştular
Daha fazla çocuk spor yapabilsin diye buluştular
Rezan Has Müzesi’nde devam eden ve yoğun ilgi nedeniyle üçüncü kez uzatılan 'Cevher ve Zanaat: Kapalıçarşı Ustalarının İzinde' sergisi kapsamında düzenlenen etkinlikte Rezan Has Müzesi ve Şişli Spor Kulübü, daha fazla çocuğun spor yapmasını sağlamak için bir sosyal sorumluluk hareketi başlattılar.
Kültür Sanat 22 Eylül 2017 - 15:09

Küratörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Yonca Kösebay Erkan ve Yrd. Doç. Dr. Ayşe Elif Coşkun Orlandi'nın üstlendiği ‘Cevher ve Zanaat: Kapalıçarşı Ustalarının İzinde’ sergisi kapsamında dün akşam özel bir davet düzenlendi. Rezan Has Müzesi'nde devam eden ve yoğun ilgi sebebiyle 31 Ekim tarihine kadar uzatılan sergide, Kadir Has Üniversitesi ve Rezan Has Müzesi sponsorluğunda Şişli Spor Kulübü davetlileri ağırlandı.

‘SPOR VE SANAT AYNI DİLİ KONUŞUYOR’

Şişli Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sevan Kılıçyan, Rezan Has Müzesi'nde gerçekleştirdikleri bu buluşmayla daha çok çocuğun spor yapmasına da imkan tanıyacaklarını belirterek, “Sporun ve sanatın aynı dili konuştuğuna, birbirini tamamladığına inanan bir kulüp olarak kurumsal sosyal sorumluluklarımız kapsamında sporcularımızın çok yönlü gelişimine katkıda bulunmak, yeteneklerini keşfetmelerine fırsat sunmak amacıyla çeşitli sanat faaliyetlerini takip ederek, çocuklarımızın katılımlarını ve üretimlerini teşvik etmeye de devam edeceğiz” dedi.

‘NE KADAR ÇOCUĞA ULAŞIRSAK O KADAR KIYMETLİ’

Rezan Has Müzesi Müdürü Ahu Has ise şöyle konuştu: “Bir üniversite müzesi olmamız ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarma yükümlülüğümüzün bilinciyle, ne kadar çocuğa ulaşırsak bizim için o kadar kıymetlidir. Sanatın, sanatçının, bilimin ve kültürel varlıklarımızın değerinin anlaşılması, korunması ve yaşatılması için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bizler de emin adımlarla hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.