Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Didem Soydan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı ile ilgili paylaşımda bulundu
Didem Soydan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı ile ilgili paylaşımda bulundu
Didem Soydan sosyal medya hesabından 1 Mayıs'la ilgili dikkat çekici bir paylaşım yaptı.
Magazin 1 Mayıs 2016 - 08:48
Hemen her yıl olduğu gibi bu 1 Mayıs’ta da Emek ve Dayanışma gününü kutlamak isteyenler meydanları dolduracak. Bu kutlamalarda bir simge haline gelen Taksim Meydanı ise gece yarısından itibaren polis tarafından yoğun bir güvenlik çemberi içine alındı. Meydana kimsenin girmemesi adına alınan bu önlemler meydana giden araçların durdurulmasına kadar da ilerliyor. Durum böyle olunca da tepkiler sosyal medyadan dillendiriliyor.

Yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Didem Soydan bu günle ilgili dikkat çekici bir paylaşım yapmış. Yaşananları en iyi anlattığına inandığı Küçük İskender’den de alıntılar yapan Didem Soydan bakın neler yazmış: “Düzen adına özgürlüğü engellemek için yollara yasak levhaları yerleştirirler. “Park edemezsin,duramazsın,bu tarafa sapamazsın” diye emrederken gün gelir “MAYIS GİREMEZ ” de diyebilirler. “MAYIS GİREMEZ ” demek aşk giremez,mücadele giremez,hayal giremez anlamındadır.İktidarın sonsuza dek hükmetme hakkını koruyabilmeleri için yürüttükleri insansızlaştırma politikalarını biz hayvanlar yeneceğiz. Her yere gireceğiz çünkü ! Küçük İskender #mayısgiremez İşçilerin ve emekçilerin bayramı kutlu olsun.”