Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hedefi Avrupa Şampiyonluğu
Hedefi Avrupa Şampiyonluğu
Davranış bozukluğu rahatsızlığıyla dünyaya gelen Zozan Akar’ın 10 yaşında tanıştığı güreş sporu sayesinde hayatı değişti. Türkiye ve Balkan Şampiyonu olan 14 yaşındaki Zozan’ın bir sonraki hedefi Avrupa Şampiyonu olmak...
Yaşam 24 Ekim 2016 - 03:44

GÜREŞ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Güreşe  başlamadan önce doğuştan davranış bozukluğu hastalığı bulunan, çevresiyle iletişim kuramayan ve okulda başarısız bir öğrenciydi Zozan Akar. Sınıfta kimseyle konuşmuyor, derslerinde çok zorlanıyordu. Sınıf öğretmeninin yönlendirmesiyle spora başladı. İstanbul Esenyurt'ta belediyenin düzenlediği programlara katılan Zozan, kısa sürede güreşte başarı gösterdi.
resimid_2664148

OKULDA DA BAŞARILI OLMUŞ

“Hiçbir işi beceremiyordum. Güreşe başladığımda korkularım, içime kapanıklığım gitti, arkadaşlarımla konuştum, kaynaştım. Yapabildim, başardım ve sonunda da birinci oldum” diyen Zozan Akar, okulda da başarı elde etmiş. Milli Takım'dan davet alan Zozan, başarılarına başarı katmış, Türkiye ve Balkan Şampiyonu unvanlarını elde etmiş.
Yeni hedefi ise Avrupa Şampiyonu olmak…

Spor eğitmeni, “İçine kapanıktı, korkaktı, çabuk küsüp giden bir sporcuydu. Bizden güven aldı, arkadaş ortamı ona iyi geldi. Daha sonra kendini geliştirmeye başladı, hızlı bir çıkış yaptı” diyerek Zozan Akar'ın başarısının devam edeceğini söyledi.