Yunanistan’da hayat durdu

Hükümetin kemer sıkma politikasını ve 2015 mali yılı bütçe tasarısını protesto etmek amacıyla kamu ve özel sektör çalışanları 24 saatlik greve gitti

Yunanistan’da hayat durdu

Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (GSEE) çağrısıyla yapılan grev ve gösteriler, yaşamı olumsuz etkiledi. Sivil Havacılık Teşkilatı (YPA) çalışanlarının greve katılmalarından dolayı Olimpic ve Aegean Havayolları iç ve dış hatlarda yapılması programlanan çok sayıdaki seferin iptal edileceğini veya akşam geç saatlerde gerçekleştireceğini açıkladı.

Liman çalışanlarının da 24 saatlik greve katılmalarının ana kara ile Adalar arasındaki seferlerde aksaklıklara yol açtı. Devlet hastahanelerinde görevli doktorların iş başı yapmamaları nedeniyle, hastahanelerde yalnız acil servis ve güvenlik ekipleri hazır bulundu.

Yazılı basın çalışanları yaptıkları 24 saatlik grev nedeniyle de gazete bayilerinde raflar boş kaldı, haber ağırlıklı internet siteleri ise haberlerini yenilemedi.

Grev çerçevesinde ADEDY ve GSEE, kent merkezinde Klafthmonos Meydanı’nında gösteri düzenlerken, Yunanistan İşçi Mücadele Cephesi (PAME) de Omonia Meydanı’nda ayrı eylem düzenledi. ADEDY ve GSEE, 2010 yılından bu yana hükümetin izlediği kemer sıkma politikasını protesto eden 32 kez 24 saatlik grev gerçekleştirdi. Ülkede sokaklar bomboş, Yunanistan şu anda terk edilmiş bir şehir gibi.

Kahraman köpek Lukanikos'a dev anmaKahraman köpek Lukanikos’a dev anma

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...