Reklamsız Sözcü

Metro kazasıyla ilgili korkutan detay

Metro kazasıyla ilgili bir ekşi sözlük yazarı 30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmediğini iddia etti.

android-time 12:47
Metro kazasıyla ilgili korkutan detay
Metro kazasıyla ilgili bir ekşi sözlük yazarı 30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmediğini iddia etti.

İstanbul Metrosu, Sanayi Mahallesi – Seyrantepe hattında meydana gelen kazanın detayları önce sosyal medyada ortaya çıktı. Metrodaki bazı yolcular yaşananları ve sonrasını anlattı. Yaralılara 30 dakika boyunca müdahale edilmediği iddia edildi.

Metrodaki korkunç kazayla ilgili en çarpıcı iddia ekşisözlük yazarından geldi. night fury adını kullanan yazar yaralılara uzun süre müdahale edilmediğini önü sürdü.

– kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti: (+18)

– bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bi alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere “burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?” dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık…

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4829.09.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more