Sözcü Plus Giriş

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri,  “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlar usta sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz'in mezarının yaptırılarak ölüm yıldönümüne yetiştirilmesi için harekete geçecek mi?” diye sordu.
Yeniçeri, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“12 Eylül 2014 itibarı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından Tuncel Kurtiz'in mezarının bir sanatçıya ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkâr olamazsınız' sözünden hareketle Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışır biçimde yaptırılması adına yürütülmekte olan bir çalışma var mıdır? Var ise bu çalışma hangi aşamadadır? Yok ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlar usta sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz'in mezarının yaptırılarak ölüm yıldönümüne yetiştirilmesi için harekete geçecek midir?” (ANKA)